Tłusty Czwartek 2023. Gdzie kupić najlepsze pączki w Piekarach Śląskich?

W 2023 roku Tłusty Czwartek, czyli ostatni czwartek przed wielkim postem wypada 16 lutego. Z tej okazji piekarnie i cukiernie od kilku dni przygotowują się na hurtową sprzedaż pączków zwanych na Śląsku również kreplami. W Piekarach Śląskich istnieje kilkanaście miejsc, w których można zakupić te cukiernicze wyroby. Które z nich są najlepsze? Sprawdziliśmy.

Cukiernia Danuta Piekary Śląskie
Najlepsze paczki w Piekarach

Tłusty czwartek, czyli ostatni czwartek przed wielkim postem w chrześcijańskim kalendarzu. Jest to jedyny dzień w roku kiedy religia zezwala na objadanie się. Post rozpoczyna się Środą Popielcową (w 2023 roku to 22 lutego). Symbolem tłustego czwartku są faworki i pączki, na śląsku zwane "kreplami".

Najlepsze pączki w Piekarach Śląskich

W mieście znajdziemy ponad 20 miejsc, w których sprzedawane są pączki. Wiadomo, że pączek pączkowi nie równy, dlatego wyłoniliśmy 10 najlepszych piekarni i cukierni, w których 16 lutego będzie można je zamówić. Ranking został stworzony na podstawie ocen w wyszukiwarce Google.

Kolejny rok z rzędu pierwsze miejsce w zestawieniu zajęła Piekarnia Cukiernia MAX, która z 238 ocen uzyskała średnią 4,6 na 5. Przy ulicy Jana Pawła 49 będzie można zakupić pączki w smakach: marmolada, konfitura z różą, budyń, adwokat i nutella. Na pozostałych miejscach w rankingu znalazły się:

  • Piekarnia S.C. TRADYCJA,
  • Spruś. Cukiernia,
  • Konowoł Jan i Synowie SC. Piekarnia, cukiernia,
  • Piekarnia Cukiernia Bindrich,
  • Piekarnia i Cukiernia "Stach",
  • Piekarstwo - Cukiernictwo Pietryga S.C.,
  • Piekarnia Cukiernia "Ziarenko",
  • Piekarnia Ciastkarnia KŁOS,
  • Piekarnia Kawiarnia "Codzienna".

Inflacja rośnie a wraz z nią ceny pączków

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa koszt surowców do produkcji pączków jest o 20-30 proc. wyższy niż w roku 2022. W minionym roku średnia cena pączka wynosiła 3,5 zł. W tym roku można spodziewać się średnich cen w przedziale od 4 do 5 złotych.

Podwyżki w cenach pączków potwierdza oferta Piekarni-Kawiarni Codzienna, w zależności od wariantu pączka należy zapłacić od 4,50 zł do 4,90 zł. To jedyna piekarnia w Piekarach, która umieściła ofertę razem z cenami.

Pączki-Piekary-Śląskie-Niebo-w-Mieście

Może Cię zainteresować:

Najlepsze pączkarnie w Piekarach Śląskich. W te miejsca warto wybrać się w tłusty czwartek

Autor: Martyna Urban

23/02/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon