Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 5 w Piekarach Śląskich

Miejska Szkoła Podstawowa nr 5 przy ul. Chopina przejdzie kompleksowy remont. Metamorfoza obejmie termomodernizację budynku. Fundamenty, ściany oraz dach zostaną ocieplone. Placówka zyska również nową elewację.

Prace obejmą dodatkowo wymianę instalacji ogrzewania (rury, grzejniki i zawory). Dodatkowo zostanie zmieniona część stolarki okiennej i drzwiowej. Wymienianie ulegnie również stare oświetlenie na LEDowe. Remont dotyczy dwóch trzykondygnacyjnych budynków wraz z łącznikiem. Termomodernizacja ma na celu poprawę izolacji placówki oraz zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do ogrzania budynków. Ocieplenie budynków odbędzie się za pomocą metody lekka mokra, czyli najpopularniejszej metody ocieplania ścian zewnętrznych. Polega na na przyklejeniu do ścian styropianu i wykończenia ich tynkiem cienkowarstwowym. Dodatkowo w ramach remontu przewidziana jest również modernizacja kuchni. Stara kuchnia węglowa zostanie usunięta i wymieniona na kuchnię gazową.

Cała inwestycja to koszt niemal 1 700 000,00 złotych. Kwota ta jednak miała być o wiele wyższa, ale w wyniku postępowania przetargowego udało się obniżyć koszty o ponad 1 milion złotych. Zakończenie prac planuje się na koniec sierpnia 2021 roku. Wykonawcą termomodernizacji jest Zakład Remontowo Budowlany Karol Klyta z Kamieńskiego Młyna. Należy przypomnieć iż 85% kosztów kwalifikowanych projektu pochodzi ze środków unijnych.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon