Termomodernizacja bloków w Piekarach Śląskich. Kolej na dzielnicę Brzeziny Śląskie

W całym mieście przybywa bloków, które dzięki termomodernizacji zyskują na efektywności energetycznej. Drugim ważnym aspektem jest strefa wizualna. Zdaniem mieszkańców, w odnowionych blokach po prostu żyje się lepiej.

Prace w Brzezinach Śląskich rozpoczęły się w pierwszym tygodniu sierpnia. Zmian doczekają się 3 budynki przy ul. Miłej i Trautmana. Łączny koszt inwestycji to ponad 1,8 mln zł.

Zaprojektuj i buduj

To formuła prowadzonych prac. Dokładne koszty rozkładają się następująco

  • Miła 5 (688.597,04 zł)
  • Miła 7 (522.900 zł)
  • Trautmana 7 (660.081,66 zł)

W ramach prowadzonych prac wykonywane jest ocieplenie ścian budynków. Dodatkowo ocieplone i zaizolowane będą także piwnice i poddasze. Zostaną tam także wstawione nowe okna. Drzwi do klatek - również zostaną wymienione na nowe. Oszklone i ocieplone. Przy Trautmana 7, oprócz wspomnianych prac powstanie także nowy dach z dachówki ceramicznej. Cała więźba dachowa zyska wzmocnienie. Uszkodzone kominy również doczekają się remontu.

Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku. A już w 2022 - planowane jest wykonanie centralnego ogrzewania. Trwają już przygotowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Nie tylko bloki

– Jesteśmy także w trakcie postępowania przetargowego na budynek przy ulicy Hutniczej 5. Tak, jak zapewnialiśmy wcześniej – krok po kroku remontujemy piekarskie kamienice – mówi Wioletta Bielawska, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich.

zdj. UM

Subskrybuj piekary.info

google news icon