Termomodernizacja bloków w Piekarach Śląskich. Kolej na dzielnicę Brzeziny Śląskie

W całym mieście przybywa bloków, które dzięki termomodernizacji zyskują na efektywności energetycznej. Drugim ważnym aspektem jest strefa wizualna. Zdaniem mieszkańców, w odnowionych blokach po prostu żyje się lepiej.

Prace w Brzezinach Śląskich rozpoczęły się w pierwszym tygodniu sierpnia. Zmian doczekają się 3 budynki przy ul. Miłej i Trautmana. Łączny koszt inwestycji to ponad 1,8 mln zł.

Zaprojektuj i buduj

To formuła prowadzonych prac. Dokładne koszty rozkładają się następująco

  • Miła 5 (688.597,04 zł)
  • Miła 7 (522.900 zł)
  • Trautmana 7 (660.081,66 zł)

W ramach prowadzonych prac wykonywane jest ocieplenie ścian budynków. Dodatkowo ocieplone i zaizolowane będą także piwnice i poddasze. Zostaną tam także wstawione nowe okna. Drzwi do klatek - również zostaną wymienione na nowe. Oszklone i ocieplone. Przy Trautmana 7, oprócz wspomnianych prac powstanie także nowy dach z dachówki ceramicznej. Cała więźba dachowa zyska wzmocnienie. Uszkodzone kominy również doczekają się remontu.

Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku. A już w 2022 - planowane jest wykonanie centralnego ogrzewania. Trwają już przygotowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Nie tylko bloki

– Jesteśmy także w trakcie postępowania przetargowego na budynek przy ulicy Hutniczej 5. Tak, jak zapewnialiśmy wcześniej – krok po kroku remontujemy piekarskie kamienice – mówi Wioletta Bielawska, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich.

zdj. UM

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Botaniczna Park – osiedle inne niż wszystkie

Nowy plac zabaw w Piekarach Śląskich

Nowy plac zabaw w Piekarach już opanowany przez maluchy

Teren Julki

Julka na sprzedaż. Kiedy padną konkretne sumy?

Obiekt już wygląda imponująco

Postindustrialny budynek przy Bytomskiej 49

Działki na sprzedaż

Działki na sprzedaż przy ul. Jana Brzechwy

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

Rozdzienskiego

Nieruchomości-Brzeziny. 2,4 mln z BGK na inwestycje