Tańszy węgiel dla mieszkańców Piekar Śląskich. Jego sprzedaż rozpocznie się 28 listopada

Urząd Miasta w Piekarach Śląskich poinformował, że spółka Węglokoks Kraj S.A. będzie sprzedawała węgiel w korzystnej cenie. Mieszkańcy miasta, bo go zakupić, muszą zgłosić się do MOPRu po specjalne oświadczenie. Punkt odbioru węgla będzie znajdował się w KWK “Bobrek-Piekary” Ruch Bobrek w Bytomiu.

Zdj. ilustracyjne
KWK Bobrek Piekary

Już od poniedziałku, 28 listopada mieszkańcy Piekar Śląskich będą mogli zakupić węgiel w korzystnej cenie. Urząd miasta poinformował, iż właśnie od tego dnia będzie można zgłaszać się do Kopalni Węgla Kamiennego Bobrek-Piekary zlokalizowanego przy ulicy ul. Konstytucji 76 w Bytomiu po odbiór tego surowca energetycznego.

Wnioski można składać w MOPRze

Jednak zanim zakupimy tam węgiel, mieszkańcy Piekar Śląskich są zobowiązani do zgłoszenia się w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie po odbiór stosowanych zaświadczeń, które uprawnią do odebrania węgla w preferencyjnej cenie. Wnioski przyjmowane są od 9 listopada 2022 roku. Aby odebrać węgiel należy posiadać trzy dokumenty odebrane w piekarskim MOPR:

  • zaświadczenie
  • oświadczenie akcyzowe
  • pełnomocnictwo do odbioru towaru

We wniosku składanym w MOPR trzeba też oświadczyć, że wnioskodawca ani żaden członek gospodarstwa domowego, nie nabyli paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022–2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę (jest to wymóg ustawowy). Oświadczenie to składane jest pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń wynikającej z art. 233 par. 6 ustawy kodeks karny.

Wniosek można złożyć osobiście w siedzibie MOPRu lub też elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP. Czas rozpatrzenia wniosku to maksymalnie 14 dni. Osoby posiadające jakiekolwiek pytania w sprawie mogą skontaktować się telefonicznie z placówką pod nr telefonu 32 288 35 74 lub 32 287 95 03.

Węgiel dostępny będzie w cenie 1750 zł za tonę. Można będzie kupić węgiel taki, jak kostka, orzech, ekogroszek, miał. Wszystkie rodzaje węgla pochodzą z własnej, polskiej produkcji kopalni. Osoby uprawnione do zakupu w tym roku będą mogły zakupić 1,5 tony, a od 1 stycznia 2023 r. – kolejne 1,5 tony. W cenę węgla nie jest wliczony jego transport.

Subskrybuj piekary.info

google news icon