Taksówki jeżdżące po Piekarach Śląskich będą musiały być specjalnie oznaczone

Taksówki jeżdżące po Piekarach Śląskich będą musiały być specjalnie oznakowane. Wszystko przez uchwałę Rady Miasta, którą przegłosowali radni. Nowe przepisy dotyczą aż 400 kierowców.

Uchwała Rady Miasta Piekary Śląskie w sprawie dodatkowego oznakowania taksówek, które posiadają licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką wydane przez Prezydenta Miasta Piekary Śląskie, weszła w życie 19 maja 2021 roku.

Jak podaje Urząd Miasta Piekary Śląskie emblematy mają być umieszczone na tylnych drzwiach pojazdu, a w jego wnętrzu ma znajdować się, w widocznym miejscu, identyfikator z danymi osoby kierującej. Ma zawierać imię, nazwisko i zdjęcie kierowcy oraz numer rejestracyjny auta oraz numer boczny taksówki.

Wszyscy taksówkarze, którzy kursują na terenie Piekar Śląskich muszą dostosować się do nowych wymogów nie później niż w okresie 3 miesięcy licząc od 19 maja 2021 roku. Emblematy są wydawane jednorazowo w Referacie Działalności Gospodarczej Wydziału Polityki Gospodarczej przy ulicy Bytomskiej 92.

Subskrybuj piekary.info

google news icon