Taksówki jeżdżące po Piekarach Śląskich będą musiały być specjalnie oznaczone

Taksówki jeżdżące po Piekarach Śląskich będą musiały być specjalnie oznakowane. Wszystko przez uchwałę Rady Miasta, którą przegłosowali radni. Nowe przepisy dotyczą aż 400 kierowców.

Uchwała Rady Miasta Piekary Śląskie w sprawie dodatkowego oznakowania taksówek, które posiadają licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką wydane przez Prezydenta Miasta Piekary Śląskie, weszła w życie 19 maja 2021 roku.

Jak podaje Urząd Miasta Piekary Śląskie emblematy mają być umieszczone na tylnych drzwiach pojazdu, a w jego wnętrzu ma znajdować się, w widocznym miejscu, identyfikator z danymi osoby kierującej. Ma zawierać imię, nazwisko i zdjęcie kierowcy oraz numer rejestracyjny auta oraz numer boczny taksówki.

Wszyscy taksówkarze, którzy kursują na terenie Piekar Śląskich muszą dostosować się do nowych wymogów nie później niż w okresie 3 miesięcy licząc od 19 maja 2021 roku. Emblematy są wydawane jednorazowo w Referacie Działalności Gospodarczej Wydziału Polityki Gospodarczej przy ulicy Bytomskiej 92.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

1 wiktor franki

Zmarł Wiktor Franki, członek Związku...

1kopalnia

Likwidacja 23 obiektów budowlanych oddziału...

Autobus

Piekary Śląskie. Podwyżka cen biletów ZTM na...

Miejskie przedszkole nr 1

Miejski Przedszkole nr 1 w Piekarach Śląskich...

M m 53 645300 g 1

Młody piekarzanin laureatem konkursu

01liczydlo

Piekary Śląskie: rekrutacja do szkół i...