Tajemniczy mustang na Osiedlu Wieczorka. Jedyne drzewo w okolicy zajęte przez prawdziwego rumaka

Do niecodziennego incydentu doszło na Osiedlu Wieczorka. W słoneczny dzień kierowca samochodu marki Ford postanowił zaparkować na samym środku trawnika, tylko ze względu na rosnące tam drzewo i padający cień. Internauci trafnie nazwali go "Mustangiem z Zielonej Doliny".

Mistrzowie jazdy i parkowania w Piekarach
Tajemniczy mustang w Piekarach Wieczorka

Po raz kolejny piekarscy kierowcy zaskoczyli. Tym razem fenomenem okazał się samochód marki Ford Mustang, który został zaparkowany przez kierowcę nieznanej tożsamości pod jedynym drzewem w okolicy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że stało ono na środku trawnika.

Zdjęcie pojawiło się na facebookowej grupie Mistrzowie jazdy i parkowania w Piekarach Śląskich. Pod postem nie brakowało złośliwych komentarzy internautów, którzy jednogłośnie stwierdzili, że jest to "Mustang z Zielonej Doliny" - nawiązując do gry komputerowej.

- Zamiast wrzucać zdjęcia trzeba dzwonić po straż miejską albo policję. Jak będą odholowani i zapłacą parę stówek to się nauczą - skomentował jeden z internautów.

To nie odosobniony przypadek

W grupie dość często publikowane są zdjęcia samochodów parkujących tuż pod samym oknem (głównie na trawnikach) lub niszczące inne zielone tereny.

Parkowanie na trwaniku
Mistrzowie jazdy i parkowania w Piekarach

By ograniczyć takie incydenty urząd miasta w większej części Osiedla Wieczorka zamontował biało-czerwone słupki, by uniemożliwiały one niszczenie zielonych terenów. - Na osiedlach brakuje miejsc parkingowych, ale w poszukiwaniu miejsca, najlepiej tuż pod klatką kierowcy łamią wszystkie reguły. Niektórzy potrafią zaparkować wprost pod oknami, niemal ocierając się samochodem o elewację budynku. Z tym już koniec - uzasadnił Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta Piekary Śląskie.

Mieszkańcy na własną rękę postanowili utworzyć nowe miejsca parkingowe i do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zgłosili projekt pn. "parkingi na Wieczorka". Głosowanie zostało zakończone 19 czerwca, w najbliższych dniach zostaną ogłoszone wyniki.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Ogród botaniczno sensoryczny Piekary

Ogród sensoryczny powstaje przy Zespole Szkół Specjalnych

Droga S11

Bez szans na "piekarski" wariant S11. Mamy odpowiedź GDDKiA

Modernizacja MCK

Trwa budowa Młodzieżowego Centrum Kutury

Termomodernizacje budynków

Kolejne budynki mieszkalne przejdą termomodernizację

MPWiK Piekary

Podsumowanie prac MPWiK w Piekarach Śląskich

Autostrada A1 Piekary

Remont Autostrady A1 rozpocznie się w 2025 roku

Parkingi olimpijska

Nowe miejsca parkingowe, tym razem przy ulicy Olimpijskiej