Tajemniczy mustang na Osiedlu Wieczorka. Jedyne drzewo w okolicy zajęte przez prawdziwego rumaka

Do niecodziennego incydentu doszło na Osiedlu Wieczorka. W słoneczny dzień kierowca samochodu marki Ford postanowił zaparkować na samym środku trawnika, tylko ze względu na rosnące tam drzewo i padający cień. Internauci trafnie nazwali go "Mustangiem z Zielonej Doliny".

Mistrzowie jazdy i parkowania w Piekarach
Tajemniczy mustang w Piekarach Wieczorka

Po raz kolejny piekarscy kierowcy zaskoczyli. Tym razem fenomenem okazał się samochód marki Ford Mustang, który został zaparkowany przez kierowcę nieznanej tożsamości pod jedynym drzewem w okolicy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że stało ono na środku trawnika.

Zdjęcie pojawiło się na facebookowej grupie Mistrzowie jazdy i parkowania w Piekarach Śląskich. Pod postem nie brakowało złośliwych komentarzy internautów, którzy jednogłośnie stwierdzili, że jest to "Mustang z Zielonej Doliny" - nawiązując do gry komputerowej.

- Zamiast wrzucać zdjęcia trzeba dzwonić po straż miejską albo policję. Jak będą odholowani i zapłacą parę stówek to się nauczą - skomentował jeden z internautów.

To nie odosobniony przypadek

W grupie dość często publikowane są zdjęcia samochodów parkujących tuż pod samym oknem (głównie na trawnikach) lub niszczące inne zielone tereny.

Parkowanie na trwaniku
Mistrzowie jazdy i parkowania w Piekarach

By ograniczyć takie incydenty urząd miasta w większej części Osiedla Wieczorka zamontował biało-czerwone słupki, by uniemożliwiały one niszczenie zielonych terenów. - Na osiedlach brakuje miejsc parkingowych, ale w poszukiwaniu miejsca, najlepiej tuż pod klatką kierowcy łamią wszystkie reguły. Niektórzy potrafią zaparkować wprost pod oknami, niemal ocierając się samochodem o elewację budynku. Z tym już koniec - uzasadnił Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta Piekary Śląskie.

Mieszkańcy na własną rękę postanowili utworzyć nowe miejsca parkingowe i do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zgłosili projekt pn. "parkingi na Wieczorka". Głosowanie zostało zakończone 19 czerwca, w najbliższych dniach zostaną ogłoszone wyniki.

Subskrybuj piekary.info

google news icon