Szybko robi się ciemno, uważajcie na drogach

Wraz z nadejściem jesieni, coraz szybciej nastaje zmrok. Musimy o tym pamiętać, zwłaszcza jeśli poruszamy się wczesnym wieczorem lub w nocy po mieście. Zarówno kierowcy, jak i piesi. Pamiętajmy, by nawzajem o sobie pamiętać. Jak i o bezpieczeństwie.

53 780837

Jednym z przykładów może być niedawne zdarzenie z ulicy Tarnogórskiej, gdzie doszło do potrącenia pieszych przechodzących przez oznakowane przejście.

- Do wypadku doszło około godziny 18:30. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący fiatem 82-letni mieszkaniec Piekar Śląskich, jadąc w kierunku Świerklańca, potrącił przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych kobiety. W wyniku zdarzenia piesze doznały obrażeń i zostały zabrane do szpitali. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spodziewany zakaz prowadzenia pojazdów mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać piekarscy policjanci – informuje piekarska policja.

Stróże prawa apelują, by przechodząc przez jezdnię upewnić się, że kierujący nas widzi, porusza się z odpowiednią prędkością i zatrzyma się, by ustąpić nam pierwszeństwa. Ważne by nie zapominać o niezbędnych odblaskach, które czynią nas widocznymi na drogach.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Katalizatory

Mieszkańcy alarmują o powrocie złodziei katalizatorów

Reanimacja kobiety

Piekarscy policjanci uratowali życie starszej kobiety

Pościg ulicami Chorzowa zakończony w Piekarach

Policyjny pościg ulicami trzech miast zakończony w Piekarach

Tragedia na zbiorniku Kozłowa Góra

Nie żyje mężczyzna znaleziony w zbiorniku Kozłowa Góra

Wyszyńskiego

Kolejne kradzieże katalizatorów na terenie Piekar

Potrącenie na pasach dzieci

Potrącenie dwóch dziewczynek na przejściu przy ulicy Maczka

Kierowca

Plaga pijanych kierowców. Zakrapiany weekend w Piekarach