Szukasz mieszkania w Piekarach Śląskich? Sprawdź zasoby spółki Nieruchomości-Brzeziny

Koszty wynajmu mieszkania na rynku nieruchomości są kolosalne. Nic więc dziwnego, że duża część osób decyduję się na lokale komunalne, które zapewniają dużo niższe koszty utrzymania, jednak by je otrzyma, trzeba spełnić szereg wymagań. Co zrobić w sytuacji, jeśli nie należy nam się mieszkanie z miasta? Z pomocą przychodzi spółka Nieruchomości-Brzeziny.

Wynajem Easy Resize com

Wynajem, lokal komunalny czy mieszkanie ze spółki Nieruchomości-Brzeziny?

Wynajem mieszkania nie należy do tanich inwestycji. Za mieszkanie dwupokojowe trzeba zapłacić średnio między 1200 zł a 1700 zł. Ceny wynajmu często nie obejmują kosztów zużycia energii elektrycznej i wody. Dodatkowo trzeba również uiścić kaucję, która zazwyczaj stanowi trzykrotność wysokości ceny czynszu i jest zabezpieczeniem dla wynajmującego na pokrycie ewentualnych strat. Przy wynajmie mieszkań od osób prywatnych często spotykamy się z umową ustną, która jest ryzykowną formą. Nie gwarantuje ona dobrego zabezpieczenia interesów stron i może być zawierana na umowy poniżej jednego roku.

Mieszkania komunalne to lokale, które można dostać po spełnieniu odpowiednich wymogów. Starając się o lokal mieszkalny docelowy trzeba spełnić następujące kryteria: posiadać ściśle określony dochód miesięczny: 200% najniższej emerytury na członka w gospodarstwie jednoosobowym i 175% najniższej emerytury na członka w gospodarstwie wieloosobowym, zamieszkiwać w lokalach, gdzie na jedną osobę przypada mniej niż: 12 mkw. w gospodarstwie jednoosobowym bądź 8 mkw. w gospodarstwie wieloosobowy. Osoby ubiegające się o lokal mieszkalny do remontu muszą przede wszystkim złożyć pisemną prośbę o przyznanie mieszkania do remontu na własny koszt, w której również wykażą, iż nie posiadają zaspokojonych potrzeb mieszkaniowych. Ponadto ich średni dochód nie może przekroczyć 300% najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym i 250% najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym. To jednak nie koniec wymogów, bo wszystkie osoby ubiegające się o jakiekolwiek mieszkania komunalne muszą należeć do wspólnoty samorządowej gminy Piekary Śląskie (wyjątkiem są osoby ubiegające się o mieszkanie do remontu - nie muszą mieszkać, wystarczy iż pracują na terenie miasta Piekary Śląskie).

Jeśli powyższe opcje pozyskania lokali mieszkalnych nie są dla nas zadowalające bądź nie mieścimy się w określonych wymogach, pozostaje nam kolejna forma jaką oferuję spółka Nieruchomości-Brzeziny. Przedsiębiorstwo kupiło ponad 800 mieszkań po upadłej spółce Arrada. Firma w swoich zasobach posiada wolne lokale mieszkalne jak i usługowo handlowe. Duża cześć z nich wymaga mniejszego lub większego nakładu inwestycyjnego, czyli przeprowadzenia remontu. By otrzymać mieszkanie do remontu trzeba spełnić jedno wymaganie: wysokość miesięcznego dochodu w gospodarstwie jednoosobowym nie może przekroczyć 1 200 zł netto na osobę a w gospodarstwie wieloosobowym 800 zł netto na jednego członka. Spółka Nieruchomości-Brzeziny zachęca osoby zainteresowane wynajmem do oględzin lokali we wskazanym terminie oraz do składania wniosków. Aktualną listę lokali przeznaczonych do remontu znajdziemy pod adresem: www.nieruchomosci-brzeziny.piekary.pl/najem-lokali. Spółka Nieruchomości-Brzeziny ma swoją siedzibę przy ul. Walentego Roździeńskiego 41-946 Piekary Śląskie, w której przyjmuje petentów osobiście.

Subskrybuj piekary.info

google news icon