Szlachetna Paczka szuka magazynu w Piekarach Śląskich

Ogólnopolski projekt Szlachetna Paczka od 19 lat pomaga potrzebującym. W tym roku przeprowadzenie akcji jest utrudnione poprzez obowiązujące nas obostrzenia. Organizatorzy i wolontariusze Szlachetnej Paczki nie tracą jednak postanawiają działać również w tym roku. By akcja miała szczęśliwy finał, potrzebny jest magazyn w Piekarach Śląskich.

1szlachetna paczka 2019

Pomoc w czasie pandemii

Przed wolontariuszami Szlachetnej Paczki mnóstwo pracy: docieranie do rodzin, spisywanie ich historii i rzeczy, których potrzebują, poszukiwanie darczyńców i na końcu dostarczenie paczek. Ze względu na epidemie koronawirusa w Polsce i liczne obostrzenia, wszystkie wywiady wolontariuszy z rodzinami, będą odbywać się w pełnym reżimie sanitarnym. Obowiązkowe maseczki, własne długopisy i rozmowa przeprowadzana z zachowaniem dystansu – tak będą wyglądać wywiady Szlachetnej Paczki podczas pandemii. Przed pójściem do rodziny, wolontariusz jest również zobowiązany do przeprowadzenia przez telefon ankiety zdrowotnej z przedstawicielem rodziny.

Piekarska Szlachetna Paczka szuka magazynu

Pomoc rodzinom przekazywana jest podczas Finału Szlachetnej Paczki, nazywanego „Weekendem Cudów”, który odbywa się co roku na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia. W tym roku będzie jednak zgoła inaczej. Wszystkie placówki edukacyjne są wyłączone z organizacji imprez, dlatego też Weekend Cudów nie może się odbyć w tym samym miejscu co poprzednio. Obecnie organizatorzy Szlachetnej Paczki w Piekarach Śląskich szukają miejsca, w którym mógłby zostać zorganizowany magazyn, w którym można by przechowywać zgromadzone przedmioty dla potrzebujących. Lider akcji w naszym mieście – Adriana Bożek wspomina, że potrzebny jest lokal „pod kluczem”, czyli taki, w którym wszystkie rzeczy można przechowywać bez obaw. Istotnym faktem jest, by miejsce dysponowało sanitariatami dla wolontariuszy.

Wszystkie firmy, które są w stanie użyczyć miejsca magazynowego, są proszone o kontakt z koordynatorem piekarskiej Szlachetnej Paczki, Adrianą Bożek, pod nr tel. 506 605 897 lub adres email: liderpiekarysl@gmail.com.

fot. Facebook Szlachetna Paczka Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon