#SzczepimySię – piekarscy strażacy dowożą osoby na szczepienia

15 stycznia 2021 roku ruszyły powszechne zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. W Piekarach Śląskich można przyjąć szczepionkę w 5 punktach. Co zrobić w sytuacji, jeśli nie mamy możliwości dojazdu do placówki? Z pomocą ruszyli piekarscy strażacy, którzy postanowili dowozić osoby do punktów szczepień.

Kolejny etap szczepień w Polsce trwa w najlepsze. Chętnych na przyjęcie szczepionki nie brakuje. By ją otrzymać należy udać się do jednego z punktów, które oferują taką usługę. W naszym mieście mamy pięć takich placówek. Dojazd do tych punktów niektórym osobom sprawia jednak problemy. Ze względu na swój stan zdrowia (np. problemy z poruszaniem się), mieszkańcy nie mieli możliwości dostania się do miejsc, w których zostaliby zaszczepieni. Na ratunek przyszli jednak piekarscy strażacy, którzy zaoferowali pomoc w transporcie osób do punktów szczepień.

Dla kogo przeznaczona jest pomoc?

Transport przeznaczony jest dla osób: posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R, N lub odpowiednio I grupę z wyżej wymienionymi schorzeniami bądź ludzi mających trudność z dostępem do punktów szczepień (osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień) w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich.

Działania prowadzone są w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Cała akcja odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Należy przypomnieć, iż pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19.

fot. Komenda Miejskiej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon