System powiadomień SMS-owych w piekarskiej bibliotece

W poniedziałek, 8 marca, Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich uruchomiła nową usługę – system powiadomień SMS-owych. Funkcja ma ułatwić czytelnikom dostęp do bibliotecznego konta.

Sms

Nowy system ma zastąpić wadliwie działające powiadomienia mailowe, które często nie dochodziły do odbiorców, bądź były traktowane przez dostawców poczty elektronicznej czy filtry spamowe jako SPAM. Aby uruchomić powiadomienia SMS, należy skontaktować się jednym z oddziałów biblioteki, poprzez: kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy. Dzwoniąc lub pisząc do placówki należy poprosić o aktywację systemu powiadomień SMS-owych oraz podać następujące informację: imię i nazwisko, numer karty oraz aktualny numer telefonu komórkowego. Wszystkie powiadomienia będą przychodziły z automatu bibliotecznego o numerze 737 895 669.

W jakich przypadkach automat będzie wysyłał powiadomienia SMS?

• gdy zarezerwowana książka jest do odbioru,
• gdy zostało 7 dni do zwrotu książek,
• gdy został 1 dzień do zwrotu,
• gdy książki przetrzymano powyżej 7 dni.

Oprócz tego czytelnik będzie mógł otrzymywać wiadomości po wysłaniu SMS-a na numer 737 895 669 z odpowiednią komendą:

SMS o treści: POMOC – Pojawi się wykaz opisanych poniżej komend.
SMS o treści: PROLONGATA nr karty (np. PROLONGATA 1111) – Przedłużenie terminów zwrotów – o ile nie było wcześniej robionej prolongaty, jeśli nie ma rezerwacji na daną książkę.
SMS o treści: KONTO nr karty (np. KONTO 1111) - Lista wypożyczonych książek z terminami zwrotu.
SMS o treści: REZYGNUJE [nr rezerwacji] ( np. REZYGNUJE [1]) - Pozwala zrezygnować z rezerwacji.
SMS o treści: REZERWACJE nr karty (np. REZERWACJE 1111) - Dowiadujemy się jakie książki mamy zarezerwowane.
SMS o treści: BLOKADA nr karty (np. BLOKADA 1111) - Używamy w przypadku zgubienia karty, by nikt nie mógł z niej skorzystać.
SMS o treści: ODBLOKUJ nr karty (np. ODBLOKUJ 1111) - Odblokowuje kartę gdy ją odnajdziemy.
SMS o treści INFO - Otrzymujemy adresy i numery telefonów wszystkich placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich.

Ponadto jeden numer może być wykorzystany przy więcej niż jednym koncie – rodzic zapisując dziecko, posiadając dwie karty, nie musi podawać dwóch telefonów, wystarczy podać jeden numer przy obydwu kontach.

Otrzymywanie SMS-ów z automatu bibliotecznego jest bezpłatne. Z kolei wysyłanie SMS-ów na nr 737 895 669 uzależnione jest od stawek operatora danej sieci.

Subskrybuj piekary.info

google news icon