Sygnalizacja świetlna na os. Wieczorka tuż przy dworcu autobusowym

Po wielu wypadkach, niezliczonej ilości próśb i starań - udało się. Ze środków budżetu obywatelskiego sfinalizowano ważną dla osiedla Wieczorka inwestycję. Projekt powstania świateł w rejonie dworca autobusowego, autorstwa Marcina Kobyłeckiego - został już wdrożony w życie.

Dla części mieszkańców - światła w tym miejscu to sprawa niezbędna. Są i tacy, dla których to kłopot. Głównym zadaniem zrealizowanego projektu ma być znaczna poprawa bezpieczeństwa w tym rejonie. Przypominamy, że na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II, gen. Stanisława Maczka i Śląskiej - doszło nawet do śmiertelnego wypadku!

Cały proces powstania sygnalizacji świetlnej, od momentu wystartowania prac - minął bardzo szybko. Już w czasie powstawania świateł, wielu kierowców narzekało, że sygnalizacja nie usprawni ruchu w tym miejscu, a wręcz przeciwnie - wydłuży czas stania.

Przypominamy: inwestycja warta 234 tys. zł została sfinalizowana w ramach działania budżetu obywatelskiego. Oznacza to, że duża ilość mieszkańców poparła ten projekt. Jak sprawdzi się w praktyce? Ocenią to mieszkańcy.


Subskrybuj piekary.info

google news icon