Sygnalizacja świetlna na os. Wieczorka tuż przy dworcu autobusowym

Po wielu wypadkach, niezliczonej ilości próśb i starań - udało się. Ze środków budżetu obywatelskiego sfinalizowano ważną dla osiedla Wieczorka inwestycję. Projekt powstania świateł w rejonie dworca autobusowego, autorstwa Marcina Kobyłeckiego - został już wdrożony w życie.

Dla części mieszkańców - światła w tym miejscu to sprawa niezbędna. Są i tacy, dla których to kłopot. Głównym zadaniem zrealizowanego projektu ma być znaczna poprawa bezpieczeństwa w tym rejonie. Przypominamy, że na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II, gen. Stanisława Maczka i Śląskiej - doszło nawet do śmiertelnego wypadku!

Cały proces powstania sygnalizacji świetlnej, od momentu wystartowania prac - minął bardzo szybko. Już w czasie powstawania świateł, wielu kierowców narzekało, że sygnalizacja nie usprawni ruchu w tym miejscu, a wręcz przeciwnie - wydłuży czas stania.

Przypominamy: inwestycja warta 234 tys. zł została sfinalizowana w ramach działania budżetu obywatelskiego. Oznacza to, że duża ilość mieszkańców poparła ten projekt. Jak sprawdzi się w praktyce? Ocenią to mieszkańcy.


Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Mistrz parkowania biedronka Piekary

Mistrzowie parkowania w Piekarach Śląskich

Bramki na autostradzie A4

Bramki na A4? To już koniec. Czas na system e-TOLL

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Tak wyglądała droga kilka minut po godz. 15:00

Remont Bytomskiej

Trwają prace na Powstańców Warszawskich

Skrót stanie się drogą

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS