Świąteczny Piekarski Kiermasz Zabawek. Przyjdź i odbierz prezent za darmo

W naszym mieście odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Rodzice i opiekunowie będą mogli zaopatrzyć się w prezent dla najmłodszych zupełnie bezpłatnie.

Świąteczny Piekarski Kiermasz Zabawek 2021

"Nikt nie wyjdzie od nas z pustymi rękami"

Okres przedświąteczny to niesamowity czas, kiedy możemy uczestniczyć w przeróżnych dobrych akcjach, a kreatywność dotycząca form pomocy niesamowicie wzrasta. Jedno z takich przedsięwzięć odbędzie się w już niebawem w Piekarach Śląskich.

- Nie każdemu się przelewa, ceny w sklepach szaleją i często człowiekowi brakuje na podstawowe potrzeby. Od pewnego czasu zbieraliśmy zabawki, książki, gry, bajki, maskotki, dzięki mieszkańcom naszego miasta i miast ościennych jesteśmy przygotowani jako pomocnicy świętego Mikołaja. Dzięki tej zbiórce jesteśmy w stanie obdarować każdego dzieciaka i wszystko będziemy rozdawać za darmo - opowiadają organizatorzy.

Kiermasz będzie miał miejsce 19 grudnia na placu Noblistów Placu Noblistów. Można odwiedzać go w godzinach: 11:00-18:00.

- Przywitaj się z nami i zabierz prezent dla twojego dziecka, w świątecznej atmosferze, przy radosnej świątecznej muzyce, wypij z nami gorącą kawę, herbatę czy czekoladę, porozmawiamy, pośmiejemy się, pożyczymy sobie na święta i cały przyszły rok. Pamiętaj - nie ma gańby podejść i wybrać coś dla swoich pociech, my, jak i uczestnicy tej zbiórki właśnie po to zorganizowaliśmy to wydarzenie - zapraszają inicjatorzy spotkania.
- Dla każdego dzieciaka, który przyjdzie przybić z nami piątkę, mamy słodkości i fajne gadżety, a więc nikt nie wyjdzie od nas z pustymi rękami - zapewniają.

Charytatywnie i w duchu zero waste

Udział w akcji mogą wziąć także osoby, które posiadają w domu niepotrzebne zabawki w dobrym stanie. Przedmioty można przynosić na kiermasz.

- Na bank otrzymasz od nas w podziękowaniu bombona, a może coś jeszcze. Nie wyrzucaj, oddaj innym - zachęcają organizatorzy.

Podczas wydarzenia prowadzona będzie także zbiórka na rzecz Marcela Dymka. Chłopiec ma dwa lata i choruje na złośliwy nowotwór. Jak podają jego rodzice, jedyną szansą na ratunek jest leczenie za granicą. Aktualnie próbują gromadzić środki na wyjazd do kliniki w Barcelonie. Zbiórkę można wesprzeć poprzez portal siepomaga.pl.

Subskrybuj piekary.info

google news icon