Świadek zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mogło dojść do tragedii

Takie wiadomości są potrzebne! Zwłaszcza w poniedziałek! Policja podzieliła się bardzo dobrą informacją! Mężczyzna, który dokonał zatrzymania obywatelskiego, odebrał nagrodę i podziękowanie z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich... W podobnych sytuacjach zawsze należy reagować.

Całe zdarzenie miało miejsce w połowie zeszłego miesiąca. Dąbrówka Wielka, ulica Główna. Choć nazwa może zmylić, ruch w tym rejonie miasta nie jest zbyt duży. Pan Oskar, podczas rozmowy z jednym z mieszkańców wyczuł od niego woń alkoholu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna siedział za kierownicą swojego Mercedesa. W związku ze swoim podejrzeniem - nasz bohater bez chwili namysłu uniemożliwił 38-latkowi dalsze działania. Po chwili powiadomił policję...

Bez prawa jazdy, z alkoholem we krwi

Po przybyciu na miejsce patrolu drogówki, okazało się, że zatrzymany mężczyzna ma aż 2,5 promila alkoholu! Po sprawdzeniu w systemie okazało się także, że nie ma on uprawnień do kierowania pojazdem... Wspomniany już Mercedes, w którym doszło do zatrzymania, został więc odholowany lawetą na parking policyjny w Brzezinach Śląskich. Mężczyzna pod wpływem alkoholu złożył już wyjaśnienia przy ul. Kalwaryjskiej. O jego dalszym losie zdecydować ma sąd.

Postawa godna naśladowania

W piątek, 1 października, mieszkaniec Piekar Śląskich pan Oskar przyjął zaproszenie i stawił się w piekarskiej komendzie. Szef policji podziękował za pomoc i pogratulował doskonałej postawy obywatelskiej. Mężczyzna otrzymał także list gratulacyjny i upominek. Jak sam przyznaje - w tej sytuacji nie mógłby postąpić inaczej. W grę wchodziło przecież bezpieczeństwo i życie innych mieszkańców.

Serdecznie gratulujemy odwagi i postawy. Ostatecznie, nie każdego byłoby stać na takie zatrzymanie! Brawo!

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Amfetamina w Piekarach

Policjanci zabezpieczyli tysiąc działek amfetaminy

Oszuści w Piekarach

Udając pracowników energetyki okradli piekarzanina

Ukradł kabel z kopalni Julian

Ukradł kabel energetyczny z terenów byłej kopalni

Młodzi chuligani zdewastowali kapliczkę

Młodzi wandale zdewastowali odnowioną kapliczkę Maria Hilf

Kradzież katalizatorów piekary

Złodzieje katalizatorów powrócili na piekarskie ulicy

Potrącenie na pasach dzieci

Potrącenie dwóch dziewczynek na przejściu przy ulicy Maczka

Prelekcje w Piekarach

Policyjne "Gadki z Psem" w piekarskich szkołach