Styczniowy challenge z MOSiR Piekary Śląskie

Obostrzenia spowodowane epidemią koronawirusa mocno ograniczyły naszą aktywność fizyczną. Praca zdalna w domu, zamknięte siłownie i baseny spowodowały, że zyskaliśmy kilka dodatkowych kilogramów. By wrócić do formy, piekarski MOSiR przygotował challenge polegający na wykonywaniu określonych zadań sportowych. Zadania, które należy zrealizować znajdziemy poniżej.

001facetbiega

Koronawirus całkowicie przeorganizował nasze życie. Nasze codzienne obowiązki i pasje uległy zmianie. W ośrodkach sportowych od miesięcy realizowane są zajęcia tylko dla osób, które profesjonalnie trenują dane dyscypliny (np. przygotowują się do zawodów). Biorąc po uwagę powyższe, aktywność fizyczna wielu ludzi drastycznie spadła. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich postanowił wyjść z inicjatywą i zachęcić wszystkich do uprawiania sportu w nowej formule. Mimo obowiązujących obostrzeń powinniśmy dbać o swoją kondycję i zdrowie.

Na czym polega zabawa?

Akcja trwa od 16 do 31 stycznia 2021 roku. W challengu mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od płci i wieku. Zabawa nie ma charakteru rywalizacji. Jej jedynym zadaniem jest zachęcenie jak największej liczby osób do aktywności fizycznej. Poniżej znajdują się dwa formularze: dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia – załącznik 1 oraz dla osób dorosłych i młodzieży od 16 roku życia – załącznik 2. W dokumentach znajdziemy jakie zadania mamy wykonać danego dnia np. dystans biegowy czy Nordic Walking. Organizatorzy informują, że do każdego piątku należy przesłać zdjęcia lub screeny potwierdzające daną aktywność fizyczną.

Po zakończeniu zabawy, czyli po 31 stycznia należy wysłać wypełnione formularze (w formie skanu bądź osobiście do Działu Promocji i Sportu), wpisując w ostatniej rubryce czas lub ilość powtórzeń. Wszyscy uczestnicy challengu otrzymają pamiątkowe medale.

Załącznik nr 1 - dzieci i młodzież do 16 roku życia

Załącznik nr 2 - osoby dorosłe i młodzież od 16 roku życia

fot: Christian Lue - Unsplash

Subskrybuj piekary.info

google news icon