Strzelał do policjantów. Krzyczał, że ich zabije

Podczas interwencji, napastnik zaczął strzelać do policjantów z pistoletu pneumatycznego. Krzyczał, że ich wszystkich zabije...

Policjaaaaa

Do zdarzenia doszło 12 lipca tuż przed północą. Podczas interwencji przeprowadzanej przez policjantów na ul. Andersa w Piekarach Śląskich, niespodziewanie zza sklepu wybiegł młody mężczyzna trzymający broń palną.

Krzyczał, że ich zabije

Napastnik oddał strzały w powietrze, po czym nie reagując na polecenia wydawane przez policjantów zaczął strzelać w ich kierunku, jednocześnie krzycząc, że ich zabije. Następnie mężczyzna podjął próbę ucieczki, jednak po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany przez mundurowych z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Badanie alkomatem wykazało, że agresor był nietrzeźwy – w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. Dzięki szczegółowej pracy technika kryminalistyki, odnaleziony i zabezpieczony został pistolet, którym posługiwał się zatrzymany.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

mat. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Na zdjęciu widoczna ręka ubrana w rękawiczkę trzymająca zabezpieczony pistolet

Subskrybuj piekary.info

google news icon