Strefa relaksu przy Kopcu Wyzwolenia gotowa. W pierwszych dniach doszło tam do dewastacji

W ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego przy Kopcu Wyzwolenia powstała strefa relaksu. W tym miejscu postawiono siedem leżaków miejskich, dwa hamaki oraz altankę. W pierwszych dniach użytkowania doszło tam do dewastacji.

W Piekarach Śląskich przy Kopcu Wyzwolenia, dzięki złożonemu projektowi przez Marcina Kobyłeckiego powstała strefa relaksu. Odwiedzający to miejsce mogą korzystać z leżaków, hamaków, paleniska oraz altanki.

- Kolejny mój autorski projekt budżetu obywatelskiego zrealizowany. Niech służy nam wszystkim - pod warunkiem, że każdy uszanuje to miejsce - podkreślił pomysłodawca projektu.

Realizacja kosztowała łącznie 36 tysięcy złotych. W jej ramach ustawiono 7 leżaków miejskich, postawiono dwa hamaki oraz altankę. Miejsce to może służyć zarówno do podziwiania gwiazd, jak i do zrobienia ogniska ze znajomymi. W takim przypadku na własną rękę należy zapewnić sobie drewno.

Pierwsze dni użytkowania - pierwsza dewastacja

Jak tłumaczy nam rzecznik prasowy urzędu miasta, w pierwszych dniach, gdy oddano teren do użytku doszło tam do dewastacji. Z nowej altanki wyrwano uchwyty, zdewastowano stół, a drewniana konstrukcja uległa powierzchownemu zniszczeniu. Szkody wyceniono na kilkaset złotych. Uszkodzenia zostaną usunięte w najbliższym czasie.

- Leżaków nie da się przesunąć - są przymocowane do ziemi. Wobec czego wandale postanowili zniszczyć nową altankę - tłumaczy Wojciech Maćkowski.

Zarząd miasta apeluje, by po pierwsze pozostawiać po sobie porządek, a po drugie nie niszczyć cudzej własności.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Frenzla

Rozpoczyna się remont ulicy Frenzla

Remont kapliczki

Dobiegł końca remont kaplicy św. Ignacego Loyoli

Szarlej nowe wiaty

Nowe wiaty autobusowe w Piekarach - Szarleju

Tajemniczy mustang w Piekarach Wieczorka

Kierowca mustanga postanowił zaparkować na trawniku

Zakaz parkowania przy blokach

Przy blokach na os. Wieczorka postawiono słupki

Park międzyosiedlowy na Osiedlu Wieczorka

Na Osiedlu Wieczorka Powstanie park międzyosiedlowy

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej