Strefa relaksu przy Kopcu Wyzwolenia gotowa. W pierwszych dniach doszło tam do dewastacji

W ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego przy Kopcu Wyzwolenia powstała strefa relaksu. W tym miejscu postawiono siedem leżaków miejskich, dwa hamaki oraz altankę. W pierwszych dniach użytkowania doszło tam do dewastacji.

W Piekarach Śląskich przy Kopcu Wyzwolenia, dzięki złożonemu projektowi przez Marcina Kobyłeckiego powstała strefa relaksu. Odwiedzający to miejsce mogą korzystać z leżaków, hamaków, paleniska oraz altanki.

- Kolejny mój autorski projekt budżetu obywatelskiego zrealizowany. Niech służy nam wszystkim - pod warunkiem, że każdy uszanuje to miejsce - podkreślił pomysłodawca projektu.

Realizacja kosztowała łącznie 36 tysięcy złotych. W jej ramach ustawiono 7 leżaków miejskich, postawiono dwa hamaki oraz altankę. Miejsce to może służyć zarówno do podziwiania gwiazd, jak i do zrobienia ogniska ze znajomymi. W takim przypadku na własną rękę należy zapewnić sobie drewno.

Pierwsze dni użytkowania - pierwsza dewastacja

Jak tłumaczy nam rzecznik prasowy urzędu miasta, w pierwszych dniach, gdy oddano teren do użytku doszło tam do dewastacji. Z nowej altanki wyrwano uchwyty, zdewastowano stół, a drewniana konstrukcja uległa powierzchownemu zniszczeniu. Szkody wyceniono na kilkaset złotych. Uszkodzenia zostaną usunięte w najbliższym czasie.

- Leżaków nie da się przesunąć - są przymocowane do ziemi. Wobec czego wandale postanowili zniszczyć nową altankę - tłumaczy Wojciech Maćkowski.

Zarząd miasta apeluje, by po pierwsze pozostawiać po sobie porządek, a po drugie nie niszczyć cudzej własności.

Subskrybuj piekary.info

google news icon