Straż Miejska na rowerach elektrycznych

Żyjemy w czasach kiedy ekologia jest bardzo modna. Funkcjonariusze Straży Miejskiej postanowili więc przemierzać i patrolować ulice miasta na rowerach elektrycznych. W związku ze zmianą samochodu na rower do atmosfery nie trafiają szkodliwe substancje.

Rower zamiast samochodu

Przemieszczanie się samochodem to najpopularniejszy sposób komunikacji. Z roku na rok liczba samochodów w mieście rośnie, a wprost proporcjonalnie do tej liczby ulega zmianie ilość produkowanych substancji szkodliwych. W spalinach samochodowych znajduje się wiele substancji , które są toksyczne przede wszystkim dla ludzi, a są to: tlenek węgla, tlenki azotu, tlenki siarki, ołów i związki ołowiu, a także cząstki stałe: sadze, dymy, metale. Dla środowiska najbardziej szkodliwe są: dwutlenek węgla, metan, amoniak, podtlenek azotu. W związku z powyższym, warto chociaż raz na jakiś czas porzucić samochód na rzecz np. roweru, który nie produkuje niebezpiecznych substancji.

Straż miejska na dwóch kołach

W trosce o środowisko piekarscy funkcjonariusze Straży Miejskiej postanowili patrolować ulice naszego miasta na rowerach. Nie dość, że urządzenia nie emitują toksycznych substancji to pozwalają mundurowym dotrzeć do niedostępnych wcześniej zakątków Piekar Śląskich. Taki rodzaj patroli jest możliwy dzięki rowerom elektrycznym, które zostały dostarczone przez Górnośląsko- Zagłębiowską Metropolię.

fot. Facebook Piekary Śląskie – Oficjalny Fan Page

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

SDK wyróżnione na tle śląska

Spółdzielczy Dom Kultury w Piekarach doceniony w Metropolii

Przedwojenny Szarlej

Mieszkańcy odkryją prawdę na temat piekarskich legend

266739358 422907639346721 6257774404222180938 n

Przełom w sprawie tramwajów z Rudy Śląskiej do Katowic?

Kasowniki

Automaty biletowe w autobusach i tramwajach ZTM

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

Maseczki jednorazowe

Miasto Piekary Śląskie rozdaje bezpłatne...