Sterowanie ogrzewaniem i oświetleniem – oszczędzaj na opale i energii elektrycznej jednocześnie

Prąd oraz ogrzewanie generują znaczną część rachunków w domowym budżecie. W związku z tym warto pomyśleć, w jaki sposób je redukować. Rozwiązaniem będzie rozważne zarządzanie zarówno ciepłem, jak i oświetleniem w domu. Najlepiej z poziomu jednego systemu. Takie możliwości daje Sinum. O dostępnych urządzeniach i sposobach na oszczędzanie na opale i energii elektrycznej opowiemy w tym artykule.

Sterowanie ogrzewaniem i oświetleniem – oszczędzaj na opale i energii elektrycznej jednocześnie

Proste sposoby oszczędzania energii elektrycznej w domu

Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale prawdą jest, że nasze codzienne nawyki istotnie wpływają na poziom zużycia energii w domowym zaciszu. Jak zaoszczędzić energię elektryczną?

 1. Gaś światło w pomieszczeniach, w których aktualnie nie przebywasz. Pozostawienie włączonych świateł przez dłuższy czas zawsze wiąże się z większym zużyciem energii. Nawyk wyłączania światła warto wyrobić nie tylko w sobie, ale także zachęcić do tego innych domowników, w tym najmłodszych, którzy często zapominają o włączonym świetle.
 2. Wymień urządzenia elektroniczne na energooszczędne. Liczba, charakter wykorzystywanych urządzeń elektrycznych i stopień ich energochłonności istotnie wpływają na wysokość rachunków. Jak oszczędzać prąd w mieszkaniu? Wymiana najbardziej energochłonnych urządzeń na energooszczędne znacząco zredukuje koszty.
 3. Rozważnie wykorzystuj energię w czasie wykonywania domowych obowiązków. Można to robić na wiele sposobów: gotuj potrawy pod przykryciem, włączaj pralkę i zmywarkę dopiero w momencie, kiedy są pełne i wyciągaj wtyczki z gniazdek elektrycznych, jeśli nie korzystasz z danego urządzenia.

Nowoczesne sterowniki do zarządzania oświetleniem w domu

Najskuteczniejszymi sposobami, by realnie zaoszczędzić, są te systemowe. Jak zaoszczędzić energię elektryczną? System Sinum opracowany przez naszą firmę to nowoczesne rozwiązanie umożliwiające włączenie lub wyłączenie świateł w całym domu zaledwie jednym przyciskiem, ale też wyłączenie oświetlenia, jeśli czujnik nie wykryje w pomieszczeniu ruchu przez dłuższy czas. Dzięki temu można realnie zaoszczędzić na energii elektrycznej.

Oszczędzaj na opale i energii elektrycznej jednocześnie

Sprawdź możliwości systemu do sterowania oświetleniem w swoim domu: https://www.sinum.eu/zastosowania/sterowanie-oswietleniem

Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?

Nawet drobne usprawnienia w domowej instalacji grzewczej mogą wpłynąć na koszty ogrzewania. Przede wszystkim warto ograniczyć straty ciepła i sprawdzić, czy instalacja działa efektywnie i nie ma potrzeby wykonania choćby drobnych napraw. Szczelna i sprawna instalacja działa znacznie efektywniej. Jak oszczędzać energię? Kilka sposobów omawiamy poniżej.

Oszczędzaj na opale i energii elektrycznej jednocześnie
 1. Uszczelnij okna i drzwi. To właśnie przez nie ucieka z pomieszczeń najwięcej ciepła. Proces wymiany uszczelek na nowe nie jest ani czasochłonny, ani kosztowny, a pozwala w sposób znaczący ograniczyć straty ciepła, a co za tym idzie, zmniejszyć koszty ogrzewania
 2. Zadbaj o grzejniki. Jeśli masz zamontowane ogrzewanie grzejnikowe, to zwróć uwagę na to, by grzejniki w pomieszczeniach były zawsze czyste (gromadzący się na nich kurz i zanieczyszczenia mogą obniżyć efektywność ogrzewania), a także zadbaj o to, by nie były zastawione meblami, czy w inny sposób, który utrudniałby dystrybucję ciepła do pomieszczeń. Dobrym rozwiązaniem jest również montaż ekranów zagrzejnikowych, które działają jak lutra i odbijają ciepło wyprodukowane przez grzejnik w stronę pomieszczenia.
 3. Ocieplenie budynku – to inwestycja, która wymaga znacznych środków pieniężnych i czasu, ale zawsze przynosi dobre rezultaty. Dodatkowa warstwa izolacyjna zminimalizuje zmiany temperatur w pomieszczeniach w zależności od poziomu temperatury na zewnątrz.
 4. Montaż systemu do sterowania ogrzewaniem. Dzięki instalacji urządzeń sterowniczych można różnicować temperaturę w pomieszczeniach w zależności od preferencji i dzięki temu oszczędzać.

Nowoczesne sposoby na sterowanie ogrzewaniem w domu

Skutecznym sposobem na obniżenie rachunków jest montaż urządzeń do sterowania ogrzewaniem. Bez względu na źródło ogrzewania: czy jest to gaz, drewno czy odnawialne źródła energii, do zarządzania ciepłem potrzebne są sterowniki. W pomieszczeniach natomiast konieczny jest montaż termostatów pokojowych, które zadbają o komfortową temperaturę we wnętrzu.

Oszczędzanie na ogrzewaniu z systemem Sinum:

 • zwiększenie efektywności pracy systemu grzewczego,
 • pełna kontrola przez całą dobę i zmiana parametrów w zależności od preferencji,
 • redukcja temperatury w pomieszczeniach nieużywanych i na noc,
 • możliwość wygodnego sterowania z poziomu jednego urządzenia,
 • pełne bezpieczeństwo instalacji

Seria double – połączenie włączników światła z regulatorem pokojowym

Alternatywną dla urządzeń dostępnych na rynku są tzw. włączniki z serii double. To urządzenia, które dają możliwość zarządzania oświetleniem i regulację temperatury z poziomu jednego urządzenia. Wśród nich są modele: WSR-01, WSR-02, WSR-03, WSR-04, WSR-06. Dla osób preferujących minimalistyczne rozwiązania we wnętrzach polecamy z kolei regulatory doramkowe ze szklanym frontem, które będą dobrze prezentować się w różnie zaaranżowanych pomieszczeniach.

Zajrzyj na stronę www.sinum.eu, by dowiedzieć się więcej na temat sposobów na nowoczesne zarządzanie ogrzewaniem grzejnikowym lub podłogowym z wykorzystaniem urządzeń TECH Sterowniki.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Historia nie musi być nudna dla młodzieży. Przykład? Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Historia nie musi być nudna dla młodzieży

W kręgu zwyczajów i tradycji z całego świata – jak wyglądają wesela?

Jak wyglądają wesela z całego świata?

Opolskie na weekend na wakacje

Opolskie na weekend i na wakacje. Atrakcje, noclegi

Środki transportu wewnętrznego – jakie wybrać?

Środki transportu wewnętrznego – jakie wybrać?

Dolny slask

Dolny Śląsk na weekend i wakacje. Miejsca warte odwiedzenia

Inwestycje mieszkaniowe slask

Topowe inwestycje mieszkaniowe na Śląsku

Edu Kids

Edukids. Zajęcia edukacyjne dla dzieci. Nauka przez zabawę