Środki ochronne dla Piekarskiego Centrum Medycznego od Fundacji PKO

Za chwilę minie rok od momentu, w którym stwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce, a szpitale cały czas walczą o życie i zdrowie pacjentów chorujących na COVID-19. Zapasy środków ochrony osobistej w szpitalach z dnia na dzień maleją. Piekarską placówkę wspomogła jednak Fundacja PKO, która przekazała jednostce maseczki, rękawiczki i kombinezony.

Piekarskie centrum medyczne fundacja pko

– Każda maska, kombinezon czy rękawiczki są bezwzględnie potrzebne do naszej pracy. Mamy dużo pacjentów z niepełnym wywiadem epidemiologicznym, część z nich okazuje się pacjentami dodatnimi, zatem musimy się maksymalnie zabezpieczać przed zainfekowaniem COVID-19. Sprzęt będzie wykorzystany przez personel izby przyjęć i wszystkich oddziałów, tam gdzie będzie w danym momencie potrzebny – powiedział doktor Marek Just, dyrektor szpitala do spraw lecznictwa.

Szpitale w naszym kraju od blisko roku walczą z koronawirusem. Patogen przenoszony jest drogą kropelkową i powoduje najczęściej wysoką gorączkę, silny kaszel, ogólne osłabienie organizmu oraz utratę smaku i węchu. Choroba przebiega również u wielu zakażonych bezobjawowo. Ze względu na powyższe, aby nie dochodziło do rozprzestrzeniania się wirusa służby medyczne, które stykają się z wieloma osobami, powinny być zabezpieczone w środki ochrony osobistej. Maseczki, rękawiczki i kombinezony są teraz niezbędne w pracy lekarza. Zapasy szpitali jednak z dnia na dzień maleją.

Środki ochronne od Fundacji PKO

– Środki ochrony: rękawiczki, kombinezony i maseczki są darem Fundacji PKO Banku Polskiego, przekazane aby mogły służyć medykom w tych trudnych czasach. Wybór padł na Piekary Śląskie, po prośbie skierowanej do fundacji o wsparcie szpitala, w podziękowaniu za trud i ciężką pracę, którą wykonujecie dla nas wszystkich – mówi Aldona Geisner, dyrektor oddziału PKO BP w Piekarach Śląskich.

Fundacja powołana przez PKO Bank Polski S.A. od samego początku działa na rzecz dobra publicznego, w zakresie oświaty, wychowania, pomocy społecznej, ochrony i promocji zdrowia, kultury i sztuki, ochrony środowiska w tym działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz promowania celów społecznych w środowisku bankowym i organizacji wolontariatu. By otrzymać wsparcie Fundacji należy złożyć odpowiedni wniosek obejmujący projekt lokalny. Taki wniosek został pozytywnie rozpatrzony na rzecz Piekarskiego Centrum Medycznego, które otrzymało 4 tysiące sztuk rękawiczek, 2,5 tysiąca maseczek oraz 750 kombinezonów ochronnych.

fot. Facebook Piekarskie Centrum Medyczne

Subskrybuj piekary.info

google news icon