Sprawca zaśmiecenia przy ogródkach działkowych zidentyfikowany. Otrzymał 500 zł mandatu

Na ulicy Bazarowej pod płotem odgradzającym Ogródki Działkowe mężczyzna o nieznanej tożsamości wyrzucił śmieci. Dzięki mieszkańcom Piekar Śląskich udało zidentyfikować się sprawcę. Mężczyzna otrzymał 500 zł mandatu oraz został zobowiązany do posprzątania zaśmieconego terenu.

Krzysztof Turzański
Śmieci pod ogródkami działkowymi

Wczoraj - 3 kwietnia informowaliśmy was o zaśmieceniu terenu przy Ogródkach Działkowych na ulicy Bazarowej. Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta udostępnił nagranie, na którym widać jak nieznany sprawca pozostawia śmieci przy płocie odgradzającym ogródki. Przy ulicy Bazarowej pozostawił plastikową piaskownicę, zabawki oraz wiele innych przedmiotów.

Mieszkańcy Piekar zidentyfikowali sprawcę

- Internauci są bezwzględni. Zlokalizowali sprawcę z ulicy Słonecznej, odnaleźli na zdjęciach z Google piaskownicę, która została wyrzucona przed ogrodzenie ogródków działkowych, przekazali informacje - poinformował Krzysztof Turzański.

Po otrzymanych informacjach do mieszkańca domu jednorodzinnego przy ulicy Słonecznej wybrała się Straż Miejska. Funkcjonariusze nałożyli mandat w wysokości 500 zł i zobowiązali właściciela posesji do posprzątania śmieci.

Zastępca prezydenta Piekar Śląskich podziękował mieszkańcom za czujność. - Jak widać, nie wszystkim odpowiada zaśmiecanie naszego miasta i nie każdy godzi się na tolerowanie czy usprawiedliwianie takiego działania (a takie głosy pojawiały się w komentarzach). Dziękuję działkowcom i mieszkańcom, którzy przyczynili się do ukarania sprawcy - podsumował.

Śmieci ulica Bazarowa Piekary

Może Cię zainteresować:

Przy ogródkach działkowych na ul. Bazarowej ktoś wyrzucił śmieci. Tuż pod tabliczką "teren monitorowany"

Autor: Martyna Urban

03/04/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon