Sprawca napadów na sklepy w Piekarach Śląskich i Bytomiu zatrzymany. Grozi mu do 12 lat za kratkami

22-latek tego samego dnia dwukrotnie napadł na sklepy i dopuścił się kradzieży. W jednym uderzył ekspedientkę. Na szczęście szybko został namierzony przez policjantów i zatrzymany.

Zatrzymany w sprawie napadów na sklepy, Bytom

Policjanci z bytomskiego IV komisariatu zatrzymali w centrum Bytomia sprawcę napadów na sklepy. 22-latek tego samego dnia dopuścił się kradzieży i dwukrotnie napadł na ekspedientki w sklepach na terenie Piekar Śląskich i Bytomia. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

Kilka razy napadł na sklepy tego samego dnia

W środę 18 sierpnia 2021 r. tuż przed 23.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu został powiadomiony przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w sklepie na ulicy Witczaka w Bytomiu miał miejsce rozbój. Ekspedientka sklepu została uderzona w twarz przez młodego mężczyznę, który skradł papierosy i uciekł.

Jak się okazało, do podobnego zdarzenia doszło nieco wcześniej w Piekarach Śląskich. Oficer dyżurny, przy współpracy z dyżurnym z komendy w Piekarach Śląskich, ustalił rysopis sprawcy i przekazał drogą radiową patrolom będącym w terenie.

Policjanci z „czwórki” zauważyli na dworcu autobusowym mężczyznę, którego rysopis odpowiadał podanemu w komunikacie. 22-latek - mieszkaniec Chorzowa - został zatrzymany.

Grozi mu do 12 lat więzienia

Mężczyzna przed napadem w bytomskim sklepie, w jednym ze sklepów w Piekarach Śląskich skradł piwo, a w drugim napadł na ekspedientkę, uderzył ją w twarz i skradł papierosy. Na szczęście żadna z kobiet nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Bytomscy śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za popełnione czyny grozi mu do 12 lat więzienia.

Subskrybuj piekary.info

google news icon