Sportowy Turniej Miast i Gmin 2020!

To kolejna edycja rozgrywek, w której bierze udział miasto Piekary Śląskie. Turniej odbędzie się w terminie 14-20 września. Zapoznajmy się z harmonogramem konkurencji.

111

Sportowa rywalizacja

Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich już od ponad dwudziestu lat organizuje Sportowy Turniej Miast i Gmin. Przez ostatnich jedenaście lat jest to konkurs rozszerzony w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Celem wydarzenia jest promowanie wśród mieszkańców gmin i miast aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania czasu wolnego. Jakie kryteria decydują o wygranej? Po pierwsze stosunek łącznej liczby osób startujących do imprezach turniejowych do liczby wszystkich mieszkańców (wynik podawany w %). Następnie brany jest pod uwagę iloczyn liczby zorganizowanych imprez turniejowych i liczby dni, w których te imprezy zostały przeprowadzone. Ostatnia rzecz, która podlega ocenie to łączna liczba startujących w udokumentowanych formularzem testem Coopera.

W jakich konkurencjach przyjdzie nam się zmierzyć?

Turniej obfituje w wiele równych konkurencji. Pierwsze zawody obejmą sport wodny, jakim jest pływanie. Odbędą się 14 września o godz. 18.00 na Basenie MSP nr 5 przy ul. Chopina. W turnieju zostaną uwzględnieni również seniorzy, ponieważ 15 września odbędą się zmagania dla Seniorów w Spedball. Nie mogło też zabraknąć kochanej przez wielu piłki nożnej. Harmonogram pęka w szwach od zajęć z: lekkoatletyki, siatkówki, Nordic Walking czy strzelectwa. Podczas trwania tygodniowego wydarzenia zostanie rozegrana II Edycja Biegowego Grand Prix MOSiR 2020.

Poprzez dużą ilość oferowanych zajęć i konkurencji każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegółowy harmonogram zajęć i konkurencji znajdziemy pod adresem: https://piekary.pl/sportowy-turniej-miast-gmin-2020/. Zachęcamy do licznego przybycia, by Piekary Śląskie stały się laureatem konkursu!

Subskrybuj piekary.info

google news icon