Sportowy Dzień Dziecka w Piekarach Śląskich

W tym roku będziemy świętować Dzień Dziecka po raz drugi, ponieważ 5 września zostanie zorganizowana impreza dla najmłodszych na stadionie MOSiR przy ulicy Olimpijskiej 3. Przewidziane są różnego rodzaju atrakcje jak i konkurencje.

Pilka

Sportowa zabawa w dobie epidemii

Powrót do szkoły bywa bolesny, tym bardziej, że ostatnie miesiące dzieci uczyły się w domu w trybie zdalnym. By choć trochę dodać im optymizmu MOSiR postanowił zorganizować sportową imprezę. Ze względu na panującą epidemię koronawirusa, wydarzenie zostanie przeprowadzone w reżimie sanitarnym. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy się zgłosić telefonicznie, ponieważ tylko osoby znajdujące się na liście będą mogły wejść na teren stadionu. Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku 3 września od godz. 7.30 do 15.30 pod nr tel 32 768 10 10. W zgłoszeniu należy podać dane dziecka oraz opiekuna.

Harmonogram wydarzenia

Między godz. 14.30-14.55 nastąpi wejście na stadion dzieci wraz z opiekunami z roczników 2010 i młodszych. Od godziny 15 do godziny 16 będą miały miejsce konkurencje sportowe dla dzieci podzielonych na grupy wiekowe: do 6 roku życia oraz dzieci w wieku 7-10 lat. Dzieci z roczników 2004-2009 wraz z opiekunami wejdą na stadion między godz. 16.05-16.25. Uczestnicy zawodów również zostaną podzieleni na dwie grupy: 11-13 lat oraz 14-16 lat. Dzieci będą mogły się zmierzyć w takich konkurencjach jak: skok z miejsca w dal, trójskok, strzał do bramki , bieg na 30 metrów, slalom z grzybkiem na głowie i skoki przez płotek. Laureaci poszczególnych konkurencji zostaną nagrodzeni pamiątkowymi medalami.

Ze względu na panujące obostrzenia i dokładny harmonogram wydarzenia, wszyscy uczestnicy proszeni są o przybycie w wyznaczonych godzinach. Na boisku znajdują się tylko dzieci, opiekunowie pozostają na trybunach. Przy wejściu na obiekt każdy uczestnik musi mieć ubrana maseczkę, którą ściąga dopiero podczas konkurencji. Rodziców przebywających na trybunach prosi się o zachowanie 1,5 metrowego dystansu społecznego. Jeśli dystans ten nie jest przestrzegany, wymagane jest założenie maseczki.

Subskrybuj piekary.info

google news icon