Rotator TOP - single

Sport

V Mistrzostwa Piekar Śląskich w Curlingu

curling.jpg

W przyszły piątek, 26 lutego, na tafli lodowiska plenerowego przy ul. Olimpijskiej 3, w Piekarach Śląskich odbędą się mistrzostwa curlingu. Wszyscy zainteresowani, niezależnie od płci i wieku, mogą wziąć udział w zawodach. 

Czym jest Curling? 

Curling należy do zespołowych gier precyzyjnych. Jest on rozgrywany na prostokątnej tafli lodu. W zmaganiach biorą udział dwie drużyny liczące po 4 zawodników każda. Do gry używa się granitowych kamieni, potocznie nazywanych czajnikami. Polega ona na wypuszczeniu kamieni na tafle lodu w kierunku celu, który zwany jest domem. Poziom zaawansowania gry, złożoność wykonywania zagrań i strategii sprawia, iż curling nazywany się mianem "szachów na lodzie". 

Podstawowe zasady

Do gry używa się specjalnie przygotowanej tafli lodu w kształcie prostokąta. Na końcach zacząć one są dwa zestawy kół (domy).  W zawodach biorą udział 2 drużyny po 4 uczestników -  na każdą osobę przypada jeden granitowy kamień. Podczas pierwszej partii meczu, że drużyny wykonują ślizgi kamieniem na przemian, po a następnie każdy z zawodników wypuszcza po dwa kamienie. Osoba zagrywająca ma ostateczny wpływ na miejsce, w którym znajdzie się kamień poprzez nadanie mu odpowiedniej prędkości, kierunku i rotacji. Po jego wypuszczeniu można niemal natychmiast skorygować tor po jakim porusza się "czajnik" poprzez intensywne szczotkowanie powierzchni przed nim. Gdy wszystkie kamienie zostaną już użyte sumuje się wtedy liczbę zdobytych punktów i rozpoczyna się kolejną partie z drugiego domu.

W piątek, 26 lutego, na terenie plenerowego lodowiska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3 odbędą się V Mistrzostwa Piekar Śląskich w Curlingu. Zawody rozpoczną się o godzinie 18.00. Zasady gry wyjaśnią po krótce zawodnicy Śląskiego Klubu Curlingu. Udział w rozgrywkach jest płatny 5 zł od osoby, które a zapisy będą dokonywanie w dniu mistrzostw w godzinach od 17.00 do 17.50 przy lodowisku. Do rywalizacji mogą dołączyć zespoły 3 lub 4 osobowe.

Search