Sport wzbogaca - nałóg zatraca. Sprawdź atrakcje przygotowane na zakończenie akcji

Chwytliwa nazwa, prawda? Po wakacjach - pora na podsumowanie policyjnej akcji, współtworzonej z Urzędem Miasta i MOSiRem. Już 11 września pod Kopcem Wyzwolenia odbędzie się piknik kończący cykl Sport wzbogaca - nałóg zatraca.

Masz wybór...

Można się zgodzić lub nie. W Piekarach Śląskich, każdego dnia spotyka się młodzież, która w niewłaściwy sposób zarządza swoim beztroskim czasem. I choć wakacje się skończyły, popularne miejscówki wciąż są oblegane. Wiele młodych osób, zamiast uprawiać sport i aktywnie spędzać czas - wybiera towarzystwo piwa, papierosów, marihuany czy narkotyków.

Profilaktyczna akcja Sport wzbogaca - nałóg zatraca miała ukazać pozytywne aspekty ruchu i przekonać do tego, że używki, zwłaszcza w młodym wieku - mają negatywny wpływ na organizm.

Na Kopcu Wyzwolenia, w sobotę o 15:00 rozpocznie się rodzinny piknik, który będzie podsumowaniem wakacyjnych działań. Jakie atrakcje czekają na uczestników?

- wyrzuty kolorów
- inscenizacje wypadków drogowych
- pokazy w ramach strefy sportu
- pokazy żonglowania piłką
- taniec indyjski
- pokazy akrobatyki

Zaplanowano także koncert, oraz dyskotekę z Radiem Piekary.

Sport to zdrowie

W mieście nie brakuje możliwości. Kluby sportowe, zajęcia taneczne, szkoła jogi, siłownie. Dla chcącego - nic trudnego. Czasem wystarczy wyjść z domu. W wielu dzielnicach znajdują się tzw. siłownie pod chmurką, a do uprawiania joggingu potrzeba tylko chęci i odpowiedniego obuwia.

Najtrudniejsze są oczywiście początki. I choć wyjście ze znajomymi i oddanie się ulotnej chwili w towarzystwie używek może wydawać się atrakcyjniejsze - w dłuższej perspektywie, takie działania nie prowadzą do niczego dobrego...

IV Piknik Rodzinny

Subskrybuj piekary.info

google news icon