Sport wzbogaca - nałóg zatraca. Sprawdź atrakcje przygotowane na zakończenie akcji

Chwytliwa nazwa, prawda? Po wakacjach - pora na podsumowanie policyjnej akcji, współtworzonej z Urzędem Miasta i MOSiRem. Już 11 września pod Kopcem Wyzwolenia odbędzie się piknik kończący cykl Sport wzbogaca - nałóg zatraca.

Masz wybór...

Można się zgodzić lub nie. W Piekarach Śląskich, każdego dnia spotyka się młodzież, która w niewłaściwy sposób zarządza swoim beztroskim czasem. I choć wakacje się skończyły, popularne miejscówki wciąż są oblegane. Wiele młodych osób, zamiast uprawiać sport i aktywnie spędzać czas - wybiera towarzystwo piwa, papierosów, marihuany czy narkotyków.

Profilaktyczna akcja Sport wzbogaca - nałóg zatraca miała ukazać pozytywne aspekty ruchu i przekonać do tego, że używki, zwłaszcza w młodym wieku - mają negatywny wpływ na organizm.

Na Kopcu Wyzwolenia, w sobotę o 15:00 rozpocznie się rodzinny piknik, który będzie podsumowaniem wakacyjnych działań. Jakie atrakcje czekają na uczestników?

- wyrzuty kolorów
- inscenizacje wypadków drogowych
- pokazy w ramach strefy sportu
- pokazy żonglowania piłką
- taniec indyjski
- pokazy akrobatyki

Zaplanowano także koncert, oraz dyskotekę z Radiem Piekary.

Sport to zdrowie

W mieście nie brakuje możliwości. Kluby sportowe, zajęcia taneczne, szkoła jogi, siłownie. Dla chcącego - nic trudnego. Czasem wystarczy wyjść z domu. W wielu dzielnicach znajdują się tzw. siłownie pod chmurką, a do uprawiania joggingu potrzeba tylko chęci i odpowiedniego obuwia.

Najtrudniejsze są oczywiście początki. I choć wyjście ze znajomymi i oddanie się ulotnej chwili w towarzystwie używek może wydawać się atrakcyjniejsze - w dłuższej perspektywie, takie działania nie prowadzą do niczego dobrego...

IV Piknik Rodzinny

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Kopiec

Przy Kopcu Wyzwolenia odbędzie się VI Piknik Rodzinny

Młody piekarzanin otrzymał gitarę elektryczną

Młody piekarzanin spełnił swoje marzenie... otrzymał gitarę

85 rocznica usypania Kopca

85. rocznica poświęcenia Kopca Wyzwolenia

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Dzieci

Dzień Dziecka 2021 w naszym mieście

M m m kwiaty 11 11 11

Święto Niepodległości w Piekarach Śląskich

1straajk

Strajk kobiet – wspólny przejazd piekarzanek i...