Słynni architekci zaprojektowali nowe osiedle na granicy Piekar Śląskich i Bytomia

W Bytomiu rozpoczęła się budowa pierwszego osiedla mieszkaniowego zaprojektowanego przez lokalną pracownię Medusa Group. Osiedle Bolko powstaje w dzielnicy Rozbark, przy ul. Północnej /Witczaka.

W poniedziałek, 23 marca 2021 r. pracownia architektoniczna Medusa Group, ogłosiła, że zaczyna się w Bytomiu budowa nowego osiedla, któremu nadano nazwę "Bolko". Będzie to osiedle domów w zabudowie szeregowej, ale głównie z mieszkaniami - Powstaje w oparciu o czytelne założenia i jasne potrzeby życiowe przyszłych mieszkańców. Bo kiedy środowisko, miejsce i budżet stanowią wymagające wyzwanie, cała nadzieja w prostocie i umiarze - pisali rok temu o tym projekcie projektanci z Medusa Group. Wtedy nie wiadomo jeszcze było, gdzie konkretnie powstanie osiedle "Bolko".
Osiedle powstaje w Rozbarku, między ulicami Północną a Witczaka. Inwestorem jest firma Renner z Gliwic. W sumie powierzchnia użytkowa mieszkań na osiedlu "Bolko" to 3194,62 m2 (46 lokali).

W ofercie są trzy typy mieszkań:
1. M3 (trzy pokoje) - parterowe z ogródkiem i tarasem, 54,23 m kw.
2. M4 (cztery pokoje) - dwupoziomowe z dwoma tarasami, 80,03 m kw
3. M5 (5 pokoi), trzypoziomowe, z ogródkiem i dwoma tarasami, 120,89 m kw, cały segment, dostępne tylko 2 takie mieszkania.

W Bytomiu przy ul. Północnej 2 widać już trwającą budowę nowego osiedla o nazwie Bolko. To pierwsze osiedle zaprojektowane w rodzinnym Bytomiu przez pracownię Medusa Group, prowadzoną przez Przemo Łukasika i Łukasza Zagałę. To spod ich ręki wyszły m.in. powstające właśnie w Katowicach: najwyższy budynek w woj. śląskim, czyli .KTW II, biurowce nazywane "tiramisu" czy osiedle Pierwsza Dzielnica przy Strefie Kultury. Osiedle powstaje na granicy Piekar Śląskich i Bytomia. Ze względu na świetną komunikację i atrakcyjne ceny, biorąc pod uwagę aglomerację śląską, przedsiębiorstwo dostaje wiele zapytań w temacie Osiedla Bolko.

O cenach mieszkań i dokładnej lokalizacji przeczytamy w: Nowe Osiedle Bolko w Bytomiu. Ceny i rodzaje mieszkań oraz apartamentów, lokalizacja

Wizualizacje: Medusa Group, zdjęcia placu budowy: Daniel Lekszycki

Subskrybuj piekary.info

google news icon