"Śląsk Ukrainie", czyli inauguracja Salonu Śląskiego. Ukraińska uczta połączona z koncertami

W Pałacu Kawalera rozpocznie się II sezonu Salonu Śląskiego. Pierwsze spotkanie zostanie odbędzie się pt. "Śląsk Ukrainie". Na terenie Parku w Świerklańcu goście będą mieli okazję zakosztować ukraińskich specjałów. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wrazidlok.

gov.pl
Salon Śląski w Świerklańcu

W niedzielę, 1 maja w Pałacu Kawalera rozpocznie się II Sezon Salonu Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12 od smakowania ukraińskich specjałów przygotowanych przez grupę Ukrainek mieszkających na terenie Świerklańca. Następnie o godzinie 15 odbędzie się koncert Oleny Zaiets z gościnnym udziałem Bartka Zięciny.

- Wielkim finałem wydarzenia będzie koncert Olena Zaiets Ukrainki mieszkające w Świerklańcu przygotują dla nas specjały swojej kuchni narodowej. W trakcie wydarzenia przeprowadzimy zbiórkę pieniężną. Cała kwot zostanie wykorzystana na wsparcie najdzielniejszych Europejczyków, którzy stanęli naprzeciw imperium zła - tłumaczy Łukasz Zimnoch, członek Stowarzyszenia Wrazidlok.

Cykl wydarzeń kulturalnych

Eventy będą odbywać się od 1 maja do końca września, w każdą niedzielę o godzinie 15 w Pałacu Kawalera. Cykl wydarzeń będzie prezentować bogactwo śląskiej kultury.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

Salon Śląski

Historia Piekar Śląskich w Pałacu Kawalera w Świerklańcu

Piekary biblioteka

Po te tytuły piekarzanie sięgali najchętniej w 2022 roku

Piekary śląskie kiermasz książek

Świąteczny Kiermasz Książek w Piekarach Śląskich

Suchy Ganges

Piekarzanin opisuje systemowe skutki pracy zawodowej.

Mateusz Socha w Piekarach

Mateusz Socha wystąpi w Miejskim Domu Kultury

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej