Skręcenie kostki – ile wynosi odszkodowanie?

Skręcenie kostki to częsty uraz stawu skokowego, który może utrudnić lub całkowicie uniemożliwić wypełnianie zawodowych i codziennych obowiązków. Ponadto, jeśli kontuzja jest bardzo poważna, niezbędne jest wzięcie długiego zwolnienia lekarskiego, co wiąże się z mniejszym wynagrodzeniem. W takiej sytuacji pomocne może być odszkodowanie z tytułu skręconej kostki. Dowiedz się, ile można otrzymać.

Skręcenie kostki – ile wynosi odszkodowanie?

Odszkodowanie za skręcenie kostki – ile można otrzymać?

Rekompensata za skręcenie kostki może zostać wypłacona – pod warunkiem, że ten uraz został ujęty w zakresie ochrony polisy, a składki były regularnie opłacane. Jednak to, ile dokładnie będzie ono wynosić, zależy od procentu uszczerbku na zdrowiu, a także sumy ubezpieczenia (SU) ustalonej w umowie. Dla przykładu:

● Nationale Nederlanden wypłaca od 3 do 35% SU za doznany uraz. Ponadto można otrzymać odszkodowanie za każdy dzień pobytu w szpitalu, operację czy rehabilitację;

● Warta za skręcenie przyznaje rekompensatę w wysokości od 1 do 30% SU w zależności od rodzaju uszkodzenia;

● Generali wypłaca maksymalne odszkodowanie w wysokości 40% SU, jeśli doszło do skręcenia z powikłaniami, np. martwicą lub przewlekłym zapaleniem kości.

Aby dowiedzieć się, ile dokładnie otrzymasz za uraz stawu skokowego, zapoznaj się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia konkretnej polisy. Najlepiej zrobić to PRZED podpisaniem umowy. W dokumencie znajdziesz także szczegółową tabelę uszczerbku na zdrowiu, na podstawie której obliczany jest procent uszkodzenia ciała.

Polisa z tytułu skręcenia kostki – jakie są dostępne?

Jeśli chcesz ubezpieczyć się na wypadek skręcenia kostki, możesz skorzystać z dwóch produktów – polisy na życie i NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Istnieje także możliwość wykupienia obu ubezpieczeń i otrzymania podwójnego odszkodowania. Jednak warto pamiętać, że wiąże się to z płaceniem dwóch składek.

Ubezpieczenie na życie

Polisa na życie to produkt ubezpieczeniowy o bardzo szerokim zakresie. Podstawowa umowa gwarantuje odszkodowanie, gdy dojdzie do śmierci ubezpieczonego i najbliższych członków rodziny. Jednak jej zakres można rozszerzyć o dodatkowe ryzyka, takie jak np. choroba czy też skręcenie kostki i otrzymać wsparcie finansowe, które pozwoli pokryć część kosztów rehabilitacji czy leków.

W ramach ubezpieczenia na życie można objąć ochroną nie tylko siebie, ale także małżonka czy dzieci. Dzięki temu można otrzymać rekompensatę, nawet jeśli to oni np. skręcą kostkę. Ponadto kwota ubezpieczenia jest dość wysoka i może wynieść nawet 1 000 000 złotych.

Polisa NNW

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to dodatkowa polisa, która chroni na wypadek nieprzewidzianych sytuacji życiowych. Ma ona wiele zalet.

● Obejmuje takie zdarzenia jak uszczerbek na zdrowiu lub śmierć np. w wyniku wypadku komunikacyjnego, podczas pracy czy uprawiania sportu.

● Zakres ochrony, jaką gwarantuje NNW, można rozszerzyć o dodatkowe ryzyka, takie jak pobyt w szpitalu czy rehabilitację, w zależności od potrzeb i sytuacji życiowej.

● Składka na to ubezpieczenie jest dość niska w porównaniu np. do kosztów polisy na życie. Najczęściej wynosi kilkadziesiąt złotych i płaci się ją raz na rok.

Jednak suma gwarancyjna jest znacznie niższa niż w przypadku klasycznego ubezpieczenia na życie. Ponadto ubezpieczenie NNW nie chroni na wypadek zachorowania. Dlatego warto dokładnie przeanalizować korzyści i wady tego produktu przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Skręcenie kostki to częsty uraz, dlatego warto zadbać, aby był ujęty w zakresie ochrony Twojej polisy. Dzięki temu otrzymasz odszkodowanie, które pozwoli pokryć część kosztów związanych z tym uszczerbkiem.

Subskrybuj piekary.info

google news icon