Siostra Maria Goretti laureatką konkursu „Przyjaciel Rodziny 2020”

Wczoraj odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Przyjaciel Rodziny 2020”. Wśród wyróżnionych osób znalazła się piekarska siostra boromeuszka, która od lat pracuje na rzecz potrzebujących dzieci i ich rodzin.

01mariagoretti

- To dla mnie bardzo wielkie zaskoczenie, ponieważ uważam, że drugi człowiek zawsze był dla mnie najważniejszy. Pomoc innym ludziom wypływa z potrzeby mojego serca, a także z powołania. Czuję się zaszczycona takim wyróżnieniem – to docenienie mojej pracy, chociaż nie wykonuję jej po to by otrzymywać nagrody – mówiła siostra Maria Goretti podczas rozstrzygnięcia konkursu „Przyjaciel Rodziny 2020”.

Piekarska boromeuszka laureatką konkursu

Wczoraj, w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Przyjaciel Rodziny 2020”. Jego celem jest wyróżnienie osób fizycznych zasłużonych dla regionalnej polityki prorodzinnej, które prężnie działają na rzecz rodzin. Jedną z laureatek została siostra Maria Goretti. Statuetki zwycięzcom wręczali: Izabela Domogała, członek zarządu województwa śląskiego oraz radni Sejmiku: Maria Materla i Dariusz Iskanin. Wnioskodawcą przyznania nagrody piekarskiej boromeuszce było Miasto Piekary Śląskie.

Siostra o wielkim sercu

Maria Goretti, a właściwie Justyna Myrcik od wielu lat lat pracuje jako katechetka w Zespole Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Piekarach Śląskich. Posiadając odpowiednie kwalifikacje w zakresie oligofrenopedagogiki, jest w stanie udzielić fachowej pomocy swoim podopiecznym. Siostra przekazuje dzieciom nie tylko wiedzę – obdarza ich życzliwością i otwartością, jakiej niejednokrotnie nie zaznali w gronie najbliższych. Maria Goretti podczas zajęć z podopiecznymi o specjalnych potrzebach edukacyjnych realizuje swój autorski program, który opiera się na najnowszych zdobyczach pedagogiki i psychologii dziecięcej.

Siostra boromeuszka jest również opiekunem ochronki parafialnej działającej przy piekarskiej bazylice. Oferuje ona wsparcie psychologiczne i pedagogiczne dzieciom niezamożnych rodzin, a dzięki życzliwości ludziom dobrej woli i darczyńcom również pomoc materialną. Jako instytucja funkcjonująca w ramach Kościoła Katolickiego realizuje szeroki program wychowawczo-dydaktyczny, który uwzględnia różnego rodzaju dysfunkcje występujące w rodzinach podopiecznych. Dzięki zaangażowania wolontariuszy i licznych sponsorów dzieci mogą uczęszczać na zajęcia plastyczne, komputerowe czy gry i zabawy sportowe. Parafialna ochronka oferuje także pomoc w odrabianiu zadań domowych.

Relacja z wręczania nagród laureatom konkursu "Przyjaciel Rodziny 2020":

fot. Magdalena Grabowska

Subskrybuj piekary.info

google news icon