Senegal Welcome to Piekary ponownie w Piekarach. Akcja połączy się ze zbiórka na Pomocne Wzgórze

W najbliższą sobotę na terenie MOSiR-u odbędzie się festyn, na który składają się dwa wydarzenia. Pierwszy z nich to Senegal Welcome to Piekary, czyli międzynarodowy turniej piłki nożnej, a drugi to festyn charytatywny na rzecz Pomocnego Wzgórza.

Już w najbliższą sobotę, 30 lipca od godziny 11 na terenie MOSiR-u, przy ulicy Olimpijskiej 3 odbędą się dwa wydarzenia, które rozpoczną się od rozegrania międzynarodowego meczu drużyny z Senegalu z GKS Andaluzją Brzozowice

I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej

Pomysł organizacji turnieju piłki nożnej dla młodzików zrodził się w 2019 roku. Wówczas Aleksandra Zydyk wraz z tancerzem Paco Mbenguem prowadzili prelekcje w szkole pod hasłem: "Wszyscy jesteśmy równi - powiedz NIE rasizmowi”. Podczas nich Mbengue zaproponował, by przybliżyć społeczeństwu polskiemu kulturę senegalską. Tak powstał pomysł turnieju piłkarskiego.

Początkowo wyjazd młodzików miał zostać sfinansowany przez senegalskiego sponsora. Jednak kilka dni przed wylotem wycofał się z pokrycia kosztów i piłkarze zostali " na lodzie". Z inicjatywą wyszła Zydyk, która zorganizowała zbiórkę na pokrycie kosztów przelotu oraz zakwaterowania. Chłopcy mieli przylecieć do Polski w 2020 roku, lecz pandemia pokrzyżowała im plany. W końcu zebrano wystarczającą kwotę i wyznaczono termin turnieju na 30 lipca.

Uroczyste otwarcie I Międzynarodowego Turnieju "Senegal Welcome to Piekary" zaplanowano na godz.10:45. Rozpoczęcie meczów odbędzie się o godz. 11.

Harmonogram meczy na MOSiR-ze

Runda 1. godz. 11:00 boisko naturalne: Śląski ZPN- APN Olimpia Piekary Śląskie. Dynamo Kijów - Pauza

Boisko sztuczne: Senegal - GKS Andaluzja Brzozowice. Górnik Zabrze - Pauza

Runda 2. godz. 11:45 boisko sztuczne: Śląski ZPN- Dynamo Kijów. APN Olimpia Piekary Śląskie - Pauza

Boisko naturalne: Górnik Zabrze- Senegal. GKS Andaluzja Brzozowice - Pauza

Runda 3. godz. 12:30 boisko naturalne: Dynamo Kijów- APN Olimpia Piekary Śląskie. Śląski ZPN- Pauza Boisko Sztuczne: Górnik Zabrze- GKS Andaluzja Brzozowice. Senegal - Pauza

Mecz o 5 i 6 miejsce boisko naturalne - godz. 13:15.

Zakończenie sezonu 2021/2022 oraz podziękowania dla zawodników Reprezentacji Śląskiego ZPN. - godz. 14:00.

Mecz o 3 i 4 miejsce boisko naturalne - godz. 14:20.

Wielki Finał boisko naturalne: mecz o 1 i 2. miejsce - godz. 15.00

Zakończenie turnieju boisko naturalne: wręczenie nagród - godz. 15.30

Mecze pokazowe boisko naturalne: Komenda Miejska Piekary Śląskie - Przedstawiciele Firmy Amister, godz. 16:00

Dom został zakupiony, teraz czas na remont

Do akcji Senegal Welcome to Piekary przyłączył się Andrzej Zarzycki wraz z żoną, którzy są inicjatorami Domu Dziecka "Pomocne Wzgórze". Pomysłodawcy projektu pochwalili się, że w środę, 27 lipca podpisali akt notarialny domu, który mieści się w Michałkowej (Góry Sowie). Dodatkowo Pomocne Wzgórze uzyskało wpis do KRS. Na połowę sierpnia planowany jest remont domu. Wobec czego inicjatorzy zapraszają na festyn charytatywny, który pokryje się z akcją Senegal Welcome to Piekary.

Pomocne Wzgórze

- Dzięki uprzejmości organizatorów turnieju "Senegal Welcome to Piekary" możemy na terenie MOSiR-u zorganizować Festyn Charytatywny "Piekary Śląskie dla Pomocnego Wzgórza". Wystarczył jeden wpis na lokalnej grupie SPI, który sprawił niesamowity odzew wśród ludzi. Pomimo wakacji i sezonu urlopowego mnóstwo osób wyraziło chęć pomocy i gotowość do zaangażowania się w przedsięwzięcie. Idea była bardzo prosta, zorganizujemy kilka atrakcji aby przy okazji świetnej zabawy spróbować zebrać jakieś datki na rzecz Pomocnego Wzgórza - wyjaśnia Andrzej Zarzycki.

Podczas festynu przewidziano szereg atrakcji, które w większości przeznaczone będą dla dzieci. W harmonogramie wydarzenia znajdą się: malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, zumba dla dzieci, dmuchane zamki, ścianka wspinaczkowa, kiermasz zabawek książek oraz rękodzieł i sztuki, ciasta, kawa, herbata, napoje oraz loteria, w której każdy los wygrywa.

Oprócz tego wydarzenie zostanie urozmaicone artystycznymi występami. Na scenie pojawią się zespół Lajkers, Darioo, Wiktor Trojanowski oraz Antonina Krzysztoń. Oprócz tego główną atrakcją festynu będzie losowanie nagród, w którym do wygrania będzie m.in. lot balonem oraz dzień z kierowcą.

Subskrybuj piekary.info

google news icon