Sąsiedzi lokatorów mieszkania, gdzie doszło do wybuchu butli z gazem założyli zbiórkę. Środki pomogą w jego remoncie

Wczoraj (15 listopada) przy ulicy Kotuchy w jednym z mieszkań doszło do wybuchu butli z gazem. Lokum, gdzie doszło do eksplozji, zostało całkowicie zniszczone. Inspektor nadzoru budowlanego wydał decyzję o wyłączeniu z użytkowania mieszkania. Sąsiedzi mieszkańców kwatery postanowili wesprzeć ich w trudnych chwilach i założyli zbiórkę na remont lokum.

Czytelnik
Mieszkanie ul. Kotuchy

W godzinach wieczornych we wtorek, 15 listopada przy ulicy Kotuchy doszło do wybuchu butli z gazem. W wyniku zdarzenia dwóch mężczyzn - 83-letni i 34-letni z powodu odniesionych obrażeń zostali przetransportowani do szpitala. Na miejsce zdarzenia wezwany został inspektor nadzoru budowlanego, który orzekł, że mieszkanie, w którym doszło do wybuchu nie nadaje się do użytkowania.

- Generalnie działo się to tak szybko, ze ciężko odpisać. Okna tak naprawdę zostały wyrwane z korzeniami, później nagle wycie syren strażackich, karetki, policję, ewakuacja, i ogrodzenie przez policję - relacjonuje zdarzenie sąsiad mieszkający naprzeciwko.

Dwójka piekarzan została pozbawiona dachu nad głową

Mieszkanie, w którym doszło do wybuchu jest zamieszkałe przez dwoje osób - 83-letniego niepełnosprawnego mężczyznę oraz jego 52-letnią córkę. W chwili zdarzenia strażacy ewakuowali starszego mężczyznę, a 52-letnia kobieta wydostała się na zewnątrz, dzięki pomocy 34-letniego sąsiada.

Sąsiedzi poszkodowanych mieszkańców budynku wielorodzinnego postanowili wesprzeć ich w trudnych chwilach. Na portalu zrzutka.pl powstała zbiórka, z której środki zostaną przeznaczone na remont zdemolowanego mieszkania. Kwota została wyznaczona na 50 tysięcy złotych. Zbiórkę można wesprzeć klikając w link, który dostępny jest tu.

- Zwracam się do ludzi o dobrym sercu, aby pomogli odzyskać to co w jedną chwilę stracili ludzie. Dziękuję w imieniu własnym oraz ich. Każda złotówka się liczy - podkreśla Patryk Urbanek, założyciel inicjatywy.
Wybuch Kotuchy

Może Cię zainteresować:

Wybuch przy ulicy Kotuchy w Piekarach. Dwie osoby zostały ranne

Autor: Martyna Urban

16/11/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon