Samorządowcy oraz młodzieżowi radni pomogą w uprzątnięciu grobów. Zrobią to bezpłatnie

Młodzieżowi Radni wraz z Danielem Pliszką oraz Denisem Dąbrowskim zadeklarowali swoją pomoc przy uprzątnięciu grobów. Swój wolontariat tłumaczą chęcią pomocy osobom, które nie mają możliwości zadbania o nagrobek bliskich. - Jeśli ktoś nie mógł odwiedzić w tym roku cmentarza niech napisze lub zadzwoni do nas, a my posprzątany pomnik i zapalimy znicz - tłumaczą.

W środę, 2 listopada na stronie Młodzieżowych Radnych Piekar Śląskich pojawiła się informacja o wolontariacie na rzecz miasta. Młodzi samorządowcy wraz z radnym Danielem Pliszką oraz społecznikiem Denisem Dąbrowskim zadeklarowali się pomóc przy uprzątnięciu nagrobków w Piekarach Śląskich.

- Mamy możliwość działania na terenie całych Piekar Śląskich. Wolontariusz może umyć tablicę i płytę nagrobka, zdjąć z grobu stare kwiaty i wypalone znicze oraz zebrać liście - wyjaśniają w opisie inicjatywy radni.

Praca z dobroci serca

- Chodząc po grobach widzieliśmy, że wiele grobów jest nieposprzątanych, zaniedbanych, a znicz niestety się nie pali. Wiemy, że są ludzie, którzy mieszkają za granicą, są w podeszłym wieku lub borykają się z niepełnosprawnościami - tłumaczy przyczynę podjęcia się inicjatywy Daniel Pliszka, radny Rady Miasta.

By zgłosić się do udziału inicjatywie wystarczy zadzwonić pod jeden z numerów organizatorów.

  • Daniel Pliszka - Radny Rady Miasta Piekary Śląskie tel.: 606 507 855
  • Denis Dąbrowski tel.: 881 967 962
  • Artur Szlęzak - Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta tel.: 572 652 004

Zgłoszenia będą przyjmowane do końca listopada. Radni zadeklarowali się wykonać powierzone zadanie w ciągu siedmiu dni.

Subskrybuj piekary.info

google news icon