Sala gimnastyczna MSP1 już gotowa!

Kapitalny remont sali gimnastycznej przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1 w Piekarach Śląskich właśnie dobiegł końca. Zobaczmy efekty przeprowadzonych prac.

Kompleksowy remont sali gimnastycznej w MSP1 miał trwać od czerwca do 31 sierpnia, jednak termin oddania miejsca do użytku został przesunięty w czasie ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną w naszym kraju. Prace jednak dobiegły końca, a dzieciaki po powrocie do szkoły będą mogły cieszyć się korzystaniem z nowo wyremontowanej sali gimnastycznej. Od teraz lekcje wychowania fizycznego w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1 na pewno staną się przyjemniejsze i bezpieczniejsze.

Jakie prace przeprowadzono?

Remont objął modernizację dachu, razem z izolacją, tynkowaniem i malowaniem ścian zewnętrznych, a także renowację elewacji z cegły i izolację ścian fundamentowych. Po starej posadzce nie ma już śladu – zastąpiła ją elastyczna posadzka sportowej, która została wykończona eleganckim parkietem. Na podłodze zostały również położone płytki ceramiczne i wykładziny z PCV. Wszystkie instalacje zostały wymienione – oświetlenie, prąd, wentylacja i centralne ogrzewanie. Metamorfoza obiektu dotyczyła również wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, oraz montaż urządzeń sportowych i dostarczenie szafek ubraniowych.

Koszt całkowity tego przedsięwzięcia to 1 419 118, 96 zł, przy czym 321 700,00 zł to środki pozyskane z Ministerstwa Sportu.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon