Sala gimnastyczna MSP 1 przechodzi metamorfozę

Kompleksowy remont sali gimnastycznej w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1 w Piekarach Śląskich trwa od czerwca. Koniec prac zaplanowany był na 31 sierpnia, jednak ze względu na panujące warunki epidemiologiczne został przesunięty w czasie. Nic straconego, ponieważ już niedługo dzieci zyskają piękną, odnowioną salę.

1remont boiska

Metamorfoza Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1

Prace mające na celu metamorfozę sali gimnastycznej obejmują: wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, odnowienie dachu wraz z izolacją, a także renowację gmachu z zewnątrz (tynkowanie i malowanie ścian zewnętrznych). Ściany fundamentowe zostaną zaizolowane. Wszystkie instalacje zostaną wymienione – oświetlenie, prąd wentylacja i centralne ogrzewanie. Głównym punktem prac we wnętrzu sali, będzie wykonanie elastycznej posadzki sportowej, która zostanie wykończona eleganckim parkietem.

W naszym mieście dużo się dzieje

Modernizacja Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul Szpitalnej 9 to koszt 1 419 118,96 zł z czego 321 tys. zł to środki pozyskane z Ministerstwa Sportu. Warto nadmienić, że to kolejna inwestycja jaka ma miejsce w piekarskich placówkach oświatowych. Nowe życie zyskały Miejskie Przedszkola o numerach: 7, 8, 10, 13, 15 i 17 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 i 2. Remonty przeprowadzono również w Miejskich Szkołach Podstawowych o numerach: 5, 9, 11, 12, 13, 14, 15. W Akademickim Zespole Szkół przeprowadzono remont dachu i zaplecza sanitarnego za kwotę 50 tys. zł.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon