S11. Węzeł od Piekar Śląskich aż do granicy z województwem opolskim

26 mld zł czyli niespełna 10% środków finansowych zagospodarowanych na realizację rządowego Programu Inwestycji Drogowych zostanie rozdysponowanych w śląskiem. Program uwzględnia realizowane już inwestycje (np. dokończenie A1), ale nie wszystkie są sprecyzowane (rozbudowa A4?). Jedno jest pewne – środki z całą pewnością pomogą w realizacji węzła drogi S11 w Piekarach Śląskich.

Konferencja prasowa w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. zdj. Jerzy Polaczek


Mam osobistą satysfakcję i powód do radości, iż wśród najważniejszych inwestycji drogowych na #Śląsk, pełne finansowanie zostało zabezpieczone przez rząd Mateusz Morawiecki -na przygotowanie i budowę drogi ekspresowej #S11 – poinformował na swoim Facebooku poseł PiS Jerzy Polaczek.

Chodzi o 65 kilometrowy odcinek trasy S11 od węzła Piekary Śląskie aż do granicy z województwem opolskim. Droga ma przebiegać od węzła autostrady A1 w kierunku Świerklańca, podobnie jak DW911. Jeszcze w tym roku mają zakończyć się procedury związane z pozyskaniem studiów ekonomiczno-techniczno-środowiskowych dla przebiegu trasy w regionie. Ma to pomóc w późniejszym wykonaniu stadium korytarzowego a w efekcie wnioskowania o uzyskanie decyzji środowiskowej.

292 mld zł na drogi w Polsce

Podczas poniedziałkowej wizyty na Podlasiu, premier Mateusz Morawiecki wypowiadał się na temat nowego Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033). Dzień później, w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyła się konferencja prasowa poświęcone tej sprawie, w której uczestniczyli Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek oraz dyrektor katowickiego oddziału GDDKiA Marek Nieładny.

Subskrybuj piekary.info

google news icon