Ruszyła okręgówka. Falstart Czarnych, Orzeł tylko na remis

W miniony weekend rozpoczął się nowy sezon w lidze okręgowej. Tym samym dwa kluby z Piekar Śląskich rozpoczęły rozgrywki. Start jednak nie był zbyt dobry w ich wykonaniu.

116430625 3996731253730878 3397507582047588276 o

W nowym sezonie z powodu dużej liczby drużyn zdecydowano się podzielić ligę okręgową na więcej grup. Powstała m.in. grupa, która zrzesza tylko kluby z Podokręgu Bytom. To w niej występują dwa kluby z Piekar Śląskich, które już w minioną sobotę rozegrały pierwsze mecze ligowe.

Orzeł Biały Brzeziny Śląskie rozpoczął sezon przed własną publicznością. Kluby wykorzystał ten fakt i postanowił oficjalnie uczcić awans, który stał się faktem po przedwczesnym zakończeniu poprzednich rozgrywek. Były nagrody dla zawodników, a także wyjątkowi goście, jak prezydent miasta Sława Umińska-Duraj.

- Czuję się tu jak u siebie, dlatego tym milsze jest dla mnie bycie tutaj dziś z Wami. Całej drużynie gratuluję sukcesu! Żałuję, że nie możemy świętować przypadającej w tym roku rocznicy tak, jak planowaliśmy. Równocześnie przekazuję pozdrowienia od chorwackiej drużyny piłkarskiej, z którą mieliście grać w ramach obchodów rocznicowych. Życzę Wam dalszych sukcesów i niech omijają Was kontuzje - mówiła prezydent przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Idealnym prezentem byłoby jednak ligowe zwycięstwo nad Odrą Miasteczko Śląskie. Orzeł już w 27. minucie wyszedł na prowadzenie po golu Marcina Franielczyka. Taki wynik utrzymywał się bardzo długo, ale w 78. minucie Karol Szulc strzelił na 1:1. Kibice nie zobaczyli więcej bramek i zespoły podzieliły się punktami.

Nowy sezon rozpoczęli także Czarni Kozłowa Góra i również w roli gospodarza. W ich przypadku jednak nie było powodów do zadowolenia. Sokół Orzech po dwóch golach w drugiej połowie wygrał 2:0.

Za tydzień w sobotę Czarni jadą do Olimpii Boruszowice, która pauzowała w pierwszej kolejce. Z kolei Orzeł tego samego dnia zagra w Orzechu, czyli z pogromcą sąsiada z Kozłowej Góry.

fot. Facebook/Orzeł Biały Brzeziny Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Tour de Piekary ponownie w Piekarach

Tour de Piekary. Kolarze będą ścigać się na dystansie 3 km

Wielobój sprawnościowy Piekary

Po raz ósmy w Piekarach odbędzie się wielobój sprawnościowy

Zygmnut Chojna

Zygmunt Chojna z Piekar na podium Mistrzostw Europy

Turniej podnoszenia ciężarów

Podsumowanie zawodów podnoszenia ciężarów w Piekarach

Medale dla Mażoretek Azaria

Kilkanaście medali na Mistrzostwach Polski dla Mażoretek

Turniej eliminacyjny, Ruda Śląska

Wielki finał turnieju młodzików w piłce nożnej

Biegowe gp11 skalowacz pl

Kolejna edycja Biegowego Grand Prix za nami