Ruszyła budowa kolejnych piekarskich ścieżek rowerowych. Inwestycja wyniesie 15 mln złotych

W mieście rozpoczęła się inwestycja o wartości 15 mln złotych. Budowa ścieżki rowerowej będzie przebiegać wzdłuż ulicy Sportowej oraz na odcinku od ronda Andaluzji w stronę ul. Czołgistów.

W trakcie budowy w Piekarach są dwie ścieżki rowerowe. Pierwsza, czyli trasa nr 23 jest odcinkiem przebiegającym wzdłuż ulicy Sportowej - od połączenia z trasą nr 1 (ul. Olimpijska) do ul. Bytomskiej. Będzie miała ona 600 metrów długości. Ciąg połączy tereny przy os. Wieczorka, w tym istniejące ścieżki z ul. Bytomską gdzie jest już taki trakt.

Druga trasa rowerowa czyli (TR3) będzie przebiegała d Ronda Kopalni “Andaluzja” do skrzyżowania ul. Wyszyńskiego z ul. Czołgistów. W tym miejscu powstanie odcinek ściezki rowerowej o długości 500 metrów. W dalszy etapie inwestycji trasa będzie prowadzić do autostrady, a następnie przebiegać będzie wzdłuż Brynicy w stronę parku w Kamieniu.

Inwestycja zakończy się w 2022 roku

Dzięki powyższym etapom budowy ścieżek rowerzyści będa mieli możliwość przejazdu od granicy z Radzionkowem na Księżej Górze wzdłuż ul. Jana Pawła II do ul. Bytomskiej. Kolejnym dłuższy odcinkiem jest trasa z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przez Las Dioblina do zbiornika Kozłowa Góra. Dodatkowo "łączniki" wykonano na osiedlu Wieczorka – ul. Armii Krajowej i Kalwaryjskiej.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Nowe ścieżki rowerowe powstaną w Piekarach Slaskich

Kolejna trasa rowerowa powstanie w Piekarach Śląskich

Zniszczenia osiedle Wieczorka

Dewastacje podczas budowy ścieżek rowerowych w Piekarach

Przejście na wieczorka

Niebezpieczne "przejście dla pieszych" na Osiedlu Wieczorka

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS