Ruszył nabór do piekarskiej policji

Każdy kto marzył o tym, żeby zostać policjantem ma teraz na to dobrą okazję. Komendant Główny Policji wznowił nabór na kandydatów ubiegających się o przyjęcie służby w Policji. Wszyscy zainteresowani przystąpieniem do rekrutacji mogą składać dokumenty niezbędne do wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego w Komendzie Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich.

Zdj. ilustracyjne
Policja

Osoby, które są zainteresowane przystąpieniem do rekrutacji mogą składać dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich lub w innych komendach miejskich/powiatowych Policji woj. śląskiego lub Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Żeby to zrobić należy wcześniej telefonicznie ustalić termin pod numerem telefonu 47 8532 218 lub 47 8532 220.

- Kandydaci, u których postępowanie kwalifikacyjne zostało już wszczęte, powinni oczekiwać na telefoniczną informację od pracownika ds. doboru KWP w Katowicach dotyczącą terminu kolejnego etapu tego postępowania - informuje policja.

W związku z utrzymującym się stanem epidemii procedura rekrutacyjna będzie prowadzona w stosownym reżimie sanitarnym. Kandydaci do służby w trakcie pobytu w jednostce Policji winni nosić maseczki ochronne i jednorazowe rękawiczki, posiadać własne przybory do pisania, a także stosować się do ewentualnych innych zaleceń wskazanych przez pracowników jednostki.

W drugiej połowie 2020 roku Komendant Główny Policji określił następujące terminy przyjęć:

  • 13 lipca;
  • 16 września;
  • 5 listopada;
  • 30 grudnia.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie internetowej Policji Śląskiej w dziale REKRUTACJA.

Subskrybuj piekary.info

google news icon