Rusza zbiórka na remont szatni w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 11. Brakuje środków na wykończenie pomieszczeń

Rodzice jednej z klas Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 11 postanowili wesprzeć placówkę w remoncie szatni. Dyrekcja zakupiła nowe szafki, jednak koszty remontu pomieszczeń przekroczyły budżet szkoły. Rodzice założyli zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Kwota wyznaczona została na 100 tys. zł.

Miejska Szkoła Podstawowa nr 11 w Piekarach Śląskich przechodzi aktualnie remont szatni szkolnych. Dyrekcja zamówiła już nowe szafki, które mają zostać dostarczone za około dwa tygodnie. W budżecie szkoły nie udało zawrzeć się remontu pomieszczeń, w których znajdują się szatnie.

- Szkoła zrobiła co mogła, by sfinansować ten remont. Jednak są pilniejsze inwestycje, jak termomodernizacja, które trzeba także wykonać. Wobec tego zmobilizowaliśmy się z rodzicami klasy 2c i utworzyliśmy zbiórkę - mówi Adam Mnich, inicjator zbiórki na stronie zrzutka.pl.

Potrzebnych jest 100 tysięcy

W ostatnim czasie koszty materiałów budowlanych podniosły się o kilkadziesiąt procent. Remont w szkole już trwa, ale potrzebne są różnego rodzaju materiały remontowe i budowlane, by dokończyć inwestycję o wartości ponad 100 tys. zł. Placówka szuka też sponsorów materiałów budowlanych potrzebnych do remontu – gładzi, płyt KG, listw.

Rodzice od dłuższego czasu ze zgodą Rady Rodziców organizowali akcje społeczne, gdzie sprzedawali ciasta, babeczki i inne wypieki. W ostatnim czasie był to Kiermasz Wiosenny oraz Słodkie Poniedziałki. Środki były wówczas zbierane i przeznaczane na bieżący remont. Szkoła rozpoczęła już modernizację, a rodzice wpisują się na listy robót - drapią i wygładzają ściany oraz wywożą gruz. Zarówno rodzice, jak i nauczyciele chcą, by uczniowie mogli wrócić do wyremontowanej szkoły wraz z nadejściem nowego roku szkolnego.

Remont Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 11
Adam Mnich

Subskrybuj piekary.info

google news icon