Ruch Chorzów i KS Orzeł Biały z umową o partnerstwie

Podpisali umowę o partnerstwie, by razem wspierać obie drużyny. Bo każda ze stron może czegoś się nauczyć od drugiej. Pomoc Ruchu Chorzów jest dla ponad 100-letniej drużyny bezcenna.

Umowa ruch orzel1 870x400

Wcześniej podobne umowy podpisały inne piekarskie kluby, takiej jak GKS Andaluzja Brzozowice – Kamień czy KS Orkan Dąbrówka Wielka. Teraz przyszła pora na KS Orzeł Biały. W sierpniu drużyna celebrowała obchody 100-lecia, które pierwotnie miały odbyć się trzy lata temu, ale ze względu na pandemię zostały przełożone.

Dzięki umowie o współpracy realizowane będą działania, podnoszące sportowy poziom obu klubów. - Ruch jako patron zobowiązuje się między innymi do: współpracy w programowaniu i organizowaniu zajęć szkoleniowych zgodnie z planem rozwoju opracowanym w swojej akademii, zapraszania drużyny partnerskiej do udziału w projektach sportowych, grach kontrolnych oraz turniejach, umożliwienia kadrze trenerskiej odbywania stażów szkoleniowych czy też wsparcia drużyny seniorów zawodnikami nie mieszczącymi się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu Ruchu – informuje piekarski magistrat.

Z kolei zawodnicy Orła będą wskazywać wyróżniających się zawodników o odpowiednim potencjale sportowym, oddelegowywać zawodników do przeprowadzania testów i badań oraz umożliwiać graczom udział w grach kontrolnych i testowych.

Umowa jest kolejną dobrą wiadomością w ostatnim czasie. W tym roku zakończył się remont wnętrz budynku, który uległ zniszczeniu w wyniku pożaru dwa lata temu. Ktoś świadomie podpalił obiekt, co było ogromną tragedią dla całego klubu. Na szczęście, dzięki środkom pochodzącym z Ministerstwem Sportu i Turystyki, udało się odbudować siedzibę.

Subskrybuj piekary.info

google news icon