Rozświetlenie choinki, przekazanie Światełka Betlejemskiego i wspólne kolędowanie. To wszystko już dziś!

Dzisiaj, 13 grudnia, w naszym mieście nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych. W zimowy wieczór warto wybrać się na Plac Mariacki.

UM Piekary Śląskie
Piekary Śląskie, choinka

Światełko Betlejemskie

Przy Bazylice NMP i Św. Bartłomieja sporo się podzieje. O godzinie 18:00 w kościele odbędzie się Msza. Po niej harcerze z Hufca Piekary Śląskie przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju. Jego płomień przebywa długą drogę: od Groty Narodzenia aż do świec na naszych stołach wigilijnych.

- Od 2008 roku przekazanie odbywa się naprzemiennie w Polsce i na Słowacji. Tradycją stała się też uroczystość w Kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju na Głodówce i dopiero po niej Światło wyruszało w dalszą drogę po Polsce - opowiadają harcerze.
- A my, Polacy kontynuujemy sztafetę i podajemy Światło skautom z naszej wschodniej granicy i z krajów nadbałtyckich podczas rejsu Zawiszy Czarnego. Kiedyś, gdy granice państw nie były otwarte dla wszystkich, Światło Pokoju było symbolem pokoju ponad granicami i podziałami. I to sprawia, że cała akcja jest jeszcze bardziej wyjątkowa! - dodają.

Świąteczna choinka

Następnie prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj oraz proboszcz parafii Imienia NMP i św. Bartłomieja ks. dr Mirosław Godziek zaproszą do rozświetlenia bożonarodzeniowego drzewka. Nadleśnictwo Świerklaniec rozda także mniejsze choinki.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli spędzić ten czas przy wesołej muzyce. Do wspólnego kolędowania zaprasza Kasia Piowczyk.

- Czekamy na wszystkich mieszkańców Piekar Śląskich, abyśmy wspólnie weszli w okres świąteczny - zapraszają organizatorzy spotkania.

Piekary Śląskie szykują się na święta! Jakie dekoracje w tym roku zdobią nasze miasto?

Uwaga kierowcy

W związku z wydarzeniem nastąpi mała zmiana organizacji ruchu drogowego.

- Kierowców informujemy o utrudnieniach drogowych. W dniu wydarzenia od godziny 15:00 zablokowany zostanie wjazd na Plac Mariacki przy Bazylice NMP i św. Bartłomieja - zapowiadają organizatorzy.

Subskrybuj piekary.info

google news icon