Rotator TOP - single

Rozrywka

Dni Piekar 2020 odwołane! Pieniądze trafią do szpitala miejskiego

Krzysztof Turzański poinformował mieszkańców Piekar Śląskich, że nie zostaną zorganizowane tegoroczne dni miasta. Władze wolą przeznaczyć kilkaset tysięcy złotych na walkę z koronawirusem. - W tej sytuacji bezpieczeństwo jest najważniejsze - mówi wiceprezydent.

Wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański każdego dnia relacjonuje na Facebooku sytuację w mieście w dobie pandemii koronawirusa. Ostatnio nie miał dobrych wieści dla mieszkańców. Poinformował bowiem, że władze miasta musiały podjąć trudną decyzję ws. corocznych Dni Piekar Śląskich.

Jeżeli czekaliście z niecierpliwością na tegoroczną imprezę, to możecie czuć się rozczarowani. Dni Piekar 2020 nie zostaną zorganizowane. Władze uznały, że w obecnej sytuacji lepiej odwołać imprezę, a pieniądze przekazać na rzecz miejskiego szpitala.

- Nie odbędą się w tym roku Dni Piekar Śląskich. Środki, a jest to kilkaset tysięcy złotych, pomogą nam w zabezpieczeniu potrzeb szpitala miejskiego. W tej sytuacji bezpieczeństwo jest najważniejsze i myślę, że wszyscy podejdziecie do tego ze zrozumieniem - mówi Turzański.

- Poza tym istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nawet gdybyśmy chcieli, to w wakacje imprezy jeszcze nie będą mogły się odbywać, bo koronawirus nie zniknie z dnia na dzień. To dobry moment na podejmowanie takich decyzji. Bardzo proszę o wyrozumiałość - dodaje.

W kalendarz kulturalny Piekar Śląskich ostatnio weszła jeszcze jedna impreza. To Festiwal Disco Polo, który organizowano wraz z Radiem Piekary. W tym roku mieszkańcy mają się bawić we wrześniu na Kopcu Wyzwolenia i na razie nic w tej kwestii się nie zmienia.

- Jeśli się uda i wszystko dobrze pójdzie, to we wrześniu odbędzie się Festiwal Disco Polo na Kopcu. Miejmy nadzieję, że do tego czasu sytuacja zostanie opanowana, a jeśli nie, to będzie to kolejna impreza, którą będziemy odwoływać, a środki przeznaczymy na szpital - tłumaczy wiceprezydent.

fot. Facebook/Piekary Śląskie - Oficjalny Fan Page

Search