Rozpoczęły się roboty drogowe na DK 94. Kiedy koniec utrudnień?

W tym tygodniu rozpoczyna się kolejny remont w naszym mieście. Prace będą mieć miejsce na odcinku Drogi Krajowej numer 94.

Remont DK 94

Gdzie pojawią się zatory?

Od razu na dobre rozpoczęcie tygodnia ruszyły dziś roboty remontowe na DK 94. Działania obejmą odcinek jezdni od skrzyżowania z ul. Franciszka Kotuchy do granicy z Bytomiem. Na razie nie ma się czym martwić. Z informacji podanych przez Urząd Miasta wynika, że utrudnienia pojawią się dopiero w październiku.

- Prace remontowe prowadzone w dniach 21.09 – 1.10., nie wpłyną znacząco na utrudnienia w ruchu. Od dnia 2.10 może pojawić się ruch wahadłowy - ogłaszają urzędnicy. - O szczegółach będziemy informować na bieżąco - tłumaczą.

Przedsięwzięcie kosztowało samorząd ponad 352 tysiące złotych. Na ten cel udało się uzyskać wsparcie finansowe ze środków Metropolitalnego Funduszu Solidarności na rok 2020. Dofinansowanie znacznie odciążyło budżet Piekar Śląskich, ponieważ pokryło aż 85% wydatków. Realizację inwestycji podzielono na cztery etapy:

  • 21 – 23.09. Układanie nowego krawężnika od zatoki autobusowej do obiektu mostowego w kierunku Bytomia.
  • 24.09 – 1.10. Remont nawierzchni zatoki autobusowej, układanie nowego krawężnika od obiektu mostowego do zatoki autobusowej w kierunku Siemianowic Śląskich, wykonanie pobocza.
  • 2.10 – 5.10. Frezowanie nawierzchni, układanie warstwy wiążącej oraz warstwy ścieralnej.
  • 15.10. Wykonanie oznakowania poziomego.

Wszystkim kierowcom życzymy, by prace zakończyły się szybko, a efekt końcowy okazał się wart poświęconego czasu i środków.

Subskrybuj piekary.info

google news icon