Rozbój z użyciem broni w Piekarach Śląskich. Dwóch napastników okradło sklep

W naszym mieście doszło do bardzo groźnej sytuacji. Do jednego ze sklepów weszli mężczyźni, którzy sterroryzowali ekspedientkę i ukradli alkohol. Niedługo cieszyli się łupem, nim wpadli w ręce funkcjonariuszy.

Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich
Piekary slaskie napad

Napad z użyciem broni

20 lat więzienia - taka kara grozi dwóm sprawcom, którzy zdecydowali się okraść jeden ze sklepów w Piekarach Śląskich. Ustalenie ich tożsamości nie zajęło wiele czasu. Teraz odpowiedzą przed sądem. Wszystko wydarzyło się na początku stycznia. Mundurowi otrzymali zgłoszenie o napadzie. Dwóch mężczyzn miało obezwładnić ekspedientkę przy użyciu przedmiotu wyglądającego jak pistolet. Następnie sprawcy ukradli alkohol, po czym uciekli. Policjantom udało się szybko namierzyć szukane osoby. Już dwie godziny po zgłoszeniu doszło do zatrzymania.

Sprawcami okazali się 37-latek i jego 29-letni towarzysz. Mężczyźni znaleźli się w areszcie, następnie przed prokuratorem, a wreszcie także przed sądem. Aktualnie czeka ich trzymiesięczny areszt. To jednak nie koniec sprawy. Za popełnione przestępstwo mogą otrzymać wyrok do dwudziestu lat kary więzienia.

Subskrybuj piekary.info

google news icon