Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie

W weekend do Piekar Śląskich przyjedzie specjalny, mobilny gabinet. Mieszkanki będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji i badań ginekologicznych (USG i cytologia z testem HPV).

Ginekolog

Ubiec raka

W Polsce każdego roku notuje się około 3000 zachorowań na raka szyjki macicy. Należy podkreślić, iż liczba zgonów spowodowana tą choroba z roku na rok jest coraz mniejsza. Wszystko to za sprawą badań przesiewowych (cytologicznych). Rak szyjki macicy rozwija sie długo i bezboleśnie, dlatego tak ważna w tym wszystkim jest świadomość. Kampanie społeczne i apele znanych celebrytów mają za zadanie uświadomić nam jak ważne są regularne badania. W toku przeprowadzonych analiz udało się wykazać, że w przypadku przedinwazyjnego raka szyjki macicy można uzyskać aż 99.9% wyleczeń. To niemal 100% pewność, że wyjdziemy z choroby bez szwanku. Jest tylko jeden warunek: wczesna i trafna diagnoza.

"Mądry Polak po szkodzie"- obalmy ten stereotyp

Już 8 sierpnia przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3 w Piekarach Śląskich odbędzie się akcja "Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie". Inicjatywa powstała w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej "W kobiecym interesie", która ma na celu zachęcić Polki do regularnych badań ginekologicznych. Wszystkie kobiety, które przyjdą, otrzymają ulotkę z "Kalendarium badań ginekologicznych każdej Polki", dzięki której dowiedzą sie kiedy i jakie badania profilaktyczne powinny wykonać. Mieszkanki będą mogły skorzystać również z bezpłatnego badania USG, cytologii czy konsultacji ginekologicznej.

Piekary Śląskie są 7 lokalizacją, którą odwiedzi mobilny gabinet ginekologiczny. W rocznej trasie konsultacje zostaną przeprowadzone w 10 miastach zlokalizowanych w województwach: świętokrzyskim, małopolskim i śląskim.

Zachęcamy do udziału!

Subskrybuj piekary.info

google news icon