Rowerowa Stolica Polski 2021 – trening Piekar Śląskich

Piekarscy fani jazdy na rowerze po raz drugi mogą powalczyć o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Kilometry zdobyte przez lokalnych cyklistów pomogą w zdobyciu tytułu Rowerowej Stolicy Polski dla naszego miasta. Piekarzanie do boju!

Jazda na rowerze

W poprzednim roku Piekary Śląskie po raz pierwszy włączyły się do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Nasze miasto zdobyło wtedy 569 punktów, a rowerzyści przejechali łącznie 31 345 kilometrów, zajmując tym samym 3 miejsce w województwie śląskim. W tym roku wszyscy mają nadzieje na pobicie poprzedniego wyniku oraz odebranie Nowej Soli miana Rowerowej Stolicy Polski.

Przygotowując się do Pucharu Rowerowej Stolicy Polski, w Piekarach Śląskich wczoraj (21.03) ruszył trening. By wziąć w nim udział należy pobrać i zainstalować aplikację Aktywne Miasta np. z Google Play. Akcja trwa od 21 marca do 21 maja 2021 roku. Wyniki pozwolą wstępnie ocenić kondycję uczestników zabawy, jak również wprowadzić pewne poprawki, które pozwolą na uzyskanie jeszcze lepszych osiągnięć we właściwym konkursie.

Puchar Rowerowej Stolicy Polski zostanie rozegrany w dniach od 1 do 30 czerwca 2021 roku. Przedsięwzięcie ma zachęcić ludzi do wybierania roweru jako głównego środka transportu. Tak jak w poprzednim roku, by wziąć udział w akcji należy zainstalować w telefonie dedykowaną aplikację, która będzie przyznawać wybranemu miastu punkty za przejechane kilometry.

Piekarzanie, liczymy na Was!

Subskrybuj piekary.info

google news icon