Roman Kostrzewski nie żyje. Urodzony w Piekarach Śląskich lider zespołu Kat miał 61 lat

Roman Kostrzewski nie żyje. Wokalista i lider katowickiego zespołu Kat zmarł w wieku 61 lat. O śmierci Kostrzewskiego poinformował na Facebooku zespół.

FB/ Kat & Roman Kostrzewski
Roman Kostrzewski

„I stało się to, czego przez długi czas nie chcieliśmy dopuścić do świadomości, liczyliśmy, że sprawy potoczą się inaczej, a zamiast tej informacji przeczytacie informację o zbliżających się koncertach albo premierze płyty. Niestety… Z wielkim smutkiem i pogruchotanymi sercami informujemy, że dziś odszedł od nas Romek. Zasnął spokojnie, otoczony dobrą opieką i bliskimi. Już go nie boli (...)” – można przeczytać na facebookowym profilu zespołu Kat.

Roman Kostrzewski za kilka dni skończyłby 62 lata – urodził się 15 lutego 1960 roku w Piekarach Śląskich. Mieszkał w Bytomiu. Wokalista znany jest przede wszystkim z występów w grupie Kat, zespołu uznawanego za prekursora polskiego heavy i thrash metalu. W latach 80. zespół był oskarżany o propagowanie satanizmu. Kostrzewski wychował się w domu dziecka, co – jak sam podkreślał – odcisnęło piętno na jego światopoglądzie, a także na tekstach.

Kostrzewski od lat zmagał się z chorobą nowotworową.

„Zostanie po nas muzyka”

– Trudno mi w to uwierzyć, bo znaliśmy się prawie pół wieku. Ale Romek nie miał już siły walczyć, rak go wyniszczył i męczył okrutnie. To smutny dzień dla muzyki – powiedział nam Ireneusz Loth, wieloletni perkusista zespołu Kat. – Zostanie po nas muzyka, setki koncertów i tysiące wspólnych wspomnień. Od pierwszych prób ponad 40 lat temu wiedziałem, że pasujemy do siebie. Romek miał charyzmę, dobry głos, podobne zainteresowania. W Pałacu Młodzieży w Katowicach, gdzie zaczynaliśmy próby, nikt nie grał ciężej i głośniej – wspomina Kostrzewskiego.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

Festiwal aktywności kulturalnej

Festiwal Aktywności Kulturalnej w Piekarach

Koniec punktu zbiórki przy ulicy Ziętka

Punkt pomocy dla Ukrainy przy ul. Ziętka został zamknięty

Kopiec Wyzwolenia Piekary

Pod Kopcem Wyzwolenia odbędzie się festyn rodzinny

Stanisław plajzner piekary

Świąteczne zbieranie jajek na stadionie MOSiR-u

Kadr z filmu Pandemia a młodzi

"Pandemia a młodzi" film w reżyserii piekarzanina

Salon Śląski

Historia Piekar Śląskich w Pałacu Kawalera w Świerklańcu