Pojazdy wojskowe i strzelnica. Piekary szykują piknik militarny

Urząd Miasta zaprasza wszystkich fanów militari, motoryzacji oraz służb mundurowych na sobotni Piknik Bezpieczeństwa. Zapowiadają się świetne atrakcje i dużo unikatowych przygód.

Dla miłośników mocnych wrażeń

Teren przy Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich zostanie podzielony na dwa obszary. Pierwszym z nich będzie strefa militarna. Znajdziemy tam między innymi sprzęt oraz pojazdy wojskowe. Ich właściciele z pewnością nie tylko zezwolą na dokładne obejrzenie i sfotografowanie maszyn, ale także odpowiedzą na wszystkie dotyczące ich pytania. Na pikniku pojawi się między innymi honker czy transporter opancerzony SKOT. Opowiedzą o nich członkowie teamu airsoftowego ARMA, a także Śląskiej Fundacji Pasjonatów Techniki Militarnej "Garnizon Górnośląski". Swoją obecność zapowiedzieli spadochroniarze z Szóstego Batalionu Powietrznodesantowego oraz reprezentanci Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chorzowie. Jak uspokajają organizatorzy, tych mundurowych również będzie można uwieczniać na fotografiach. Dla tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w mierzeniu do celu, przygotowano strzelnicę airsoftową.

Co robić, gdy samochód dachuje?

Odpowiedź na to pytanie poznamy odwiedzając strefę bezpieczeństwa. Będzie tam na nas czekał symulator dachowania. Pracownicy WORD Katowice podpowiedzą, jak się zachować w trudnych sytuacjach drogowych. Marzyliście kiedyś, żeby poznać Straż Więzienną? Oczywiście w odpowiednich okolicznościach? Teraz nadarzy się ku temu okazja. Strażnicy z Aresztu Śledczego w Bytomiu odwiedzą piknik oraz zaprezentują swoje pojazdy. Na miejscu pojawią się także policjanci oraz służby ratunkowe.

- Nasz piknik to również konkursy dla dzieci i młodzieży. Bądźcie czujni, bo nagrody w konkursach są bardzo ciekawe! A wśród nich między innymi książki wydawnictwa WarBook - dodają koordynatorzy.

Wszyscy zainteresowani niezależnie od wieku mogą się czuć zaproszeni na wydarzenie. Impreza rozpocznie się przy Kopcu Wyzwolenia w najbliższą sobotę, 26 września. Potrwa od godziny 13:00 do 17:00. Wstęp bezpłatny. Pomysłodawcą Pikniku Bezpieczeństwa jest Fundacja Grot we współpracy z Urzędem Miasta. Do projektu zaproszono także Wolontariuszy Gwoździa.

fot. Piknik Bezpieczeństwa

Subskrybuj piekary.info

google news icon