Rewolucja w mediach publicznych. "Miejsce dziennikarzy zajęły miernoty, robiono z nas idiotów" - podsumowuje pisowskie rządy w TVP Krzysztof Turzański

Rewolucja w mediach publicznych trwa. Decyzją ministra kultury i dziedzictwa narodowego w środę, 20 grudnia, odwołano dotychczasowe władze TVP, Polskiego Radia i PAP. Pochodzący ze Śląska Marek Czyż został nowym prowadzącym Wiadomości. Na swojej stronie internetowej do przeprowadzanych zmian odniósł się były dziennikarz, wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański. W ostrych słowach skomentował pisowskie panowanie w mediach: - Kiedy PiS przejęło TVP, z telewizji zwolnili się wszyscy porządni dziennikarze. Ich miejsce zajęły miernoty.

Krzysztof Turzański - oficjalny Fb
Krzysztof turzanski

Nie milkną komentarze po wczorajszych zmianach w zarządach i radach nadzorczych upartyjnionych dotąd TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. O 19:30 wszyscy widzowie czekający na antenie TVP 1 na wydanie "Wiadomości" pod nowym kierownictwem, zobaczyli twarz doskonale znanego na Śląsku Marka Czyża. Dziennikarz wygłosił krótkie oświadczenie, mówiąc m.in., że „żaden polski obywatel, który finansuje działania telewizji publicznej nie ma żadnego obowiązku wsłuchiwać się w propagandę” i zapewniając o pozytywnych zmianach w mediach publicznych. Pierwsze wydanie Wiadomości w nowej odsłonie poznamy już dzisiejszego wieczora.

"Miejsce dziennikarzy zajęły miernoty"

Do zmian w mediach publicznych odniósł się na swojej stronie internetowej wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański w tekście "Proszę nie regulować odbiorników - TVP po nowemu". W ostrych słowach skomentował to co m.in. w TVP 3 wyprawiali przez ostatnie lata pisowscy propagandyści. Na swoim przykładzie opisał do czego posuwali się ludzie pokroju Marcina Tulickiego, podając w swoich "materiałach" propagandowe przekazy pod z góry założoną tezę, szkalując ludzi i nie informując, np. o uniewinniających daną osobę wyrokach sądu.

- Kiedy PIS przejęło TVP z telewizji zwolnili się wszyscy porządni
dziennikarze
– w tym wielu moich kolegów. Odeszli, bo wierzyli w pracę,
którą wykonują. W misję, którą jest prawdziwe dziennikarstwo. Ich
miejsce zajęły miernoty
, które za nim miały jakiekolwiek ideały i zasady
bezstronności, obiektywności i rzetelności. Zwykli propagandowi
wyrobnicy
, za pieniądze przygotowujący materiały zlecone. Wstyd.
Upokorzenie. Upadek dziennikarstwa.- napisał Krzysztof Turzański.

"Przekonamy się, jak bardzo robiono z nas idiotów"

Krzysztof Turzański, jako były dziennikarz, pozytywnie odniósł się do warsztatu nowego prowadzącego Wiadomości Marka Czyża. Przypomniał, że zna Czyża od wielu lat, obaj bowiem pracowali swego czasu w TVS Silesia. - Porządny dziennikarz, taki starej daty. Bezkompromisowy. On nie będzie szedł na układy z kimkolwiek, bo szanuje swoje nazwisko. Będzie uczciwy, rzetelny i prawdziwy.

Turzański w swoim tekście wyraził również nadzieję, że TVP przejdzie ewolucję jaką przed laty przeszło regionalne Radio Piekary, zmieniając się z tuby propagandowej w profesjonalny serwis informacyjny. Przypomniał, że pod rządami PiS Polska spadła w rankingu wolności mediów – World Press Freedom Index – z 18. na 57. miejsce. Sferę informacyjną telewizji publicznej całkowicie zniszczono, a z Wiadomości zrobiono propagandową papkę.

- Przykra ta historia. Pewnie przez najbliższe dni będzie hałaśliwie,
nerwowo. Będą oskarżenia, krzyki i polityczny młyn. A później wszyscy
przekonamy się, z perspektywy czasu – jak bardzo robiono nas za idiotów.
W stylu węgiersko, białorusko, rosyjskim – bo takie standardy i styl
narracji obowiązują tylko w tamtych rejonach - dodał Krzysztof Turzański.
Marek czyż nowe wiadomości

Może Cię zainteresować:

Kim jest Marek Czyż, który otworzy dziś nowe Wiadomości TVP? "Zamiast propagandowej zupy, czysta woda"

Autor: Maciej Poloczek

21/12/2023

Marek blonski

Może Cię zainteresować:

Pochodzący z Bytomia Marek Błoński nowym szefem Polskiej Agencji Prasowej. To autor słynnej depeszy o Ślązakach, wycofanej przez pisowskich notabli

Autor: Szymon Karpe

20/12/2023

Lukasz kohut tvp info

Może Cię zainteresować:

Kohut, Kaleta i pierwsza w historii awantura po śląsku w studiu TVP Info. "Bo jak ci ciulna w rzić, to zobaczysz"

Autor: Marcin Zasada

19/12/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon